Děkujeme za dva stejné a stručné názory na dnešní téma. Poslaly nám je čtenářky Jitka a mechanik

Ano, někdy půjčuju knihy, DVD, ale vždy se mi vrátí. Doma si pokaždé poznamenám, kdy a komu jsem věc půjčila, abych na to nezapomněla. Peníze půjčuju jen opravdu dobrým přátelům nebo rodině, kde vím, že se mi zase vrátí zpět. Já sama si nepůjčuju, jsem toho názoru, že když jsem něco neměla do teď, tak se bez toho obejdu dál.

mechanik

Občas někomu půjčím knihu, ale spíš jen lidem z příbuzenstva. Mám na dveřích knihovny uvnitř bloček, kam si vždycky poznamenám, komu a kdy jsem nějakou půjčila. A protože hodně čtu, často knihovnu otevírám amám tudíž přehled. Občas si půjčím nějaký film na DVD, ale jen v profi půjčovně.

Co bych si nikdy nepůjčila, jsou peníze. Nechápu, jak může někdo žít nad poměry, když na to nemá. Kolem sebe vidím, kolik lidí má hypotéky, leasingy a různé splátky, jen aby vypadali, že na to mají. Ale vůbec neuvažují, že mohou přijít o práci, nebo třeba onemocnět...na to bych asi neměla nervy.

Jitka

Děkujeme za názory na dnešní téma.

Chcete se ještě některá z vás vyjádřit k tématu: Co nechceš mít, půjč? Tak napište, ještě je čas. Jaké máte zkušenosti s půjčkami, milé ženy-in? Půjčujete si, máte hypotéku, leasing, koupila jste si něco na splátky?

Máte strach, že to všechno „nepoplatíte“, nebo jste úplně v klidu?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

 

Reklama