V půlce února jsme se sešly v pražském ateliéru, abychom se osobně seznámily, vyzpovídaly naše tři čtenářky, fotograf Michal je pro nás nafotil a kameraman Mirek nám je natočil, abychom měly materiál pro závěrečnou proměnu. Před tou ale musí Jana, Jarka a Katka ujít pěkný kus cesty a vyzkoušet svou vůli při hubnutí. Všechny vypadaly velmi radostně, že jsme se zástupkyní Ketodiet Martinou vybraly zrovna je, a těšily se na vytoužené hubnutí.

Koho jsme vybrali pro tento ročník? Více v předchozím článku:

V tomto článku vám chci představit čtenářku Katku

Kateřina (Katka23232323) z Chlebovic

  • Věk: 42 let
  • Váha: 90 kg
  • Výška: 160 cm
  • Zaměstnání: Interiérový designér

Katka

Katka je usměvavá paní, focení a natáčení si užívala. Svou postavu a kila navíc začala řešit už na podzim, držela se svou maminkou „mačingovou“ dietu. Sice nějaká kila zhubla, ale přes svátky zase nabrala. Proto se rozhodla reagovat na naši výzvu a přihlásila se do projektu s Ketodiet. Potřebuje hubnout s odbornou pomocí, s výživovou poradkyní, mít nad sebou dohled. Má tři děti (21, 17 a 7 let), o které se stará, kila jí začala „naskakovat“ po porodech.

Uvědomuje si, jaké dělá chyby. „Potřebuju se naučit pravidelně jíst. Také velmi málo piju. Nejím až tak moc, ale přes den to moc nestíhám, někdy nesnídám a pak se najím večer, vím, že je v tom problém. Vařím i zdravá jídla, jíme hodně zeleniny, chci, aby děti měly vyvážený jídelníček. Sama se ale odbývám. To samé s pitným režimem – dám si kafe, čaj, ale samotnou vodu, tu moc nepiju. To musím mít pocit žízně. Byla jsem na konzultaci i s obezitoložkou, řekla mi, že díky nepravidelnosti moje tělo špatně spaluje, že se mi tuky ukládají stále. Tělo je buď hladové, jak nejím nebo večer bojuje s větším množstvím jídla, jak jím až večer. Je to začarovaný kruh,“ popisuje svůj stravovací režim Katka. Má dostatek pohybu, chodí na kolečkové brusle, občas jezdí na kole, chodí na kruhový trénink. Těší se, že se naučí díky našemu projektu znát své tělo a dávat mu malé a pravidelné  porce. „Musím si nastavit budík a hned si něco vzít k jídlu a napít se,“ těší se Katka.

Katka nám napsala tento příběh:

Jsem obyčejná ženská, která se pořád honila kolem rodiny a práce a na sebe jí nezbýval moc čas, tak jako většině z nás.

Život vám utíká pod rukama a najednou zjistíte, že máte vysoký tlak a zdravotní problémy. Začíná mě to děsit, říkám si, že nejsem tak stará, abych s tím nemohla něco udělat.

Nejvíc mě dostalo, když mi moje sedmiletá dcerka po té, co přišla ze školy rozlítostněně, řekla: „Mami, že nejsi tlustá! Řekla jsem holkám, že jsou blbé. Já tě mám moc ráda, ať si říkají, co chtějí!“ Opravdu krušná chvilka. Emičce jsem sice vysvětlila, že nemá být smutná, že každý jsme nějaký, někdo tlustý někdo tenký. Důležité je, že se máme rádi.

Musím ale říct, že mi tou svojí otázkou, nastavila nehezké zrcadlo, uvědomila jsem si, že jsem TLUSTÁ (a nemám se tak ráda) a že s tím chci něco udělat, nejen k vůli sobě, ale také pro ni, aby se jednou za svou mámu nemusela stydět.

My vám budeme pravidelně přinášet zprávy, jak se Katce daří a jak vše zvládá. Také, jaké má úspěchy či neúspěchy s hubnutím a odbouráváním tuku. Držíme Janě palce.

Můžete si také přečíst profil další účastnice:

Reklama