V půlce února jsme se sešly v pražském ateliéru, abychom se osobně seznámily, vyzpovídaly naše tři čtenářky, fotograf Michal je pro nás nafotil a kameraman Mirek nám je natočil, abychom měly materiál pro závěrečnou proměnu. Před tou ale musí Jana, Jarka a Katka ujít pěkný kus cesty a vyzkoušet svou vůli při hubnutí. Všechny vypadaly velmi radostně, že jsme se zástupkyní Ketodiet Martinou vybraly zrovna je, a těšily se na vytoužené hubnutí.

Představujeme vám třetí čtenářku, Jarku:

  • Jarka (lalica) z Havířova
  • Věk: 60 let
  • Váha: 88 kg
  • Výška: 162 cm
  • Zaměstnání: důchodce

Jarka

Paní Jarka by chtěla zhubnout ideálně 10 kg, ale když to bude víc, bude ráda. Jak říká, moc ráda jí sladké pečivo, koláčky, buchty, které sama ráda peče. Peče ráda hlavně pro svou rodinu a malou vnučku, které jsou tři roky. S tou tráví ráda čas, chodí spolu na procházky, na výlety, vymýšlí spolu zajímavá místa, která pak navštíví. Jarka moc ráda čte knížky, naposledy přečetla všechny díly Harryho Pottera. Co se týká vaření je Jarka velmi dobrá kuchařka. O své recepty se často dělí i se čtenáři různých časopisů – posílá je do redakcí jako zajímavé inspirace. Díky tomu se dokonce dostala do televizních pořadů spojených s vařením – například jste ji mohli vidět v „Kluci v akci“ nebo v „Česko na talíři“. Tam prezentovala vlastní recepty. Na můj dotaz, zda by nešla do pořadu „Prostřeno“ se smála a odpověděla „To bych určitě nešla, to je trapný pořad, tam lidi nevaří, jen se kritizují, pak to šmejdění… to fakt ne“.

Jarka je ráda, že jsme jí vybrali do projektu s Ketodiet, protože se sama k hubnutí nedonutí. Sice měla období, kdy vyřadila z jídelníčku veškeré pečivo, zhubla 5 kg, ale pak jí to chybělo. Jak ráda peče, zase začala své napečené koláčky jíst.. Teď ale ví, že na hubnutí nebude sama, že to dokáže. Navíc bude pod dohledem výživové poradkyně a našich čtenářek, které budou sledovat její výsledky. Vyčlení si své místo v kuchyni, kde bude mít své potraviny a zvládne to. Chce zhubnout kvůli sobě, lepší kondici a věří, že když nebude mít nadváhu, bude to také prevence proti různým onemocnění, které jsou v seniorském věku rizikové. Také chce mít více sil a energie pro svou vnučku, kterou má moc ráda.

My Jarce držíme palce a těšíme se na její úspěchy.

Příběh, proč chce zhubnout: V letošním roce jsem oslavila kulatiny - 60. Snažím se věci dotahovat do zdárného konce, a když se zakousnu, překonám i sama sebe.

Před 2 lety jsem dokončila bakalářské studium na Ostravské univerzitě, hodně mně to posunulo dál v životě, získala jsem dovednosti, nové přátele, naučila se být trpělivá, ale i ctižádostivá (červený diplom).

Velmi ráda bych byla i nadále společnicí malé vnučky, štíhlejší, hbitější, kreativnější. Také se objevují zdravotní potíže (vyšší tlak).

Se Sárinkou podnikáme babské výlety do okolí a obě si je náramně užíváme - výstavy, divadlo, muzea, zvířecí farmy...

Partnerem projektu je značka Ketodiet více se dozvíte na www.ketodiet.cz

Všechny příběhy předchozích čtenářek najdete v naší rubrice Hubněte ZDE

Naše články:

 

 

Reklama