62bd93babc66fv3.jpg
Foto: Michal Protivanský

My jsme se chtěli na Výstaviště osobně podívat, navnímat atmosféru a prohlédnout si vše osobně. Řada z nás na Výstavišti dlouho nebyla a vždy je dobré se osobně přesvědčit, jak to tady nyní vypadá. Je skvělé si poslechnout, co se již udělalo, co všechno je v procesu a v budoucím plánu. Přijali jsme pozvání na komentovanou prohlídku a abychom si mohli vše krásně užít, přizvali jsme ještě dvacet pražských čtenářek, aby byly při tom.

62bd948c2c8c0obrazek.png
Foto: Michal Protivanský

Moc děkujeme za realizaci našeho setkání, a to zejména zástupcům pražského Výstaviště, zejména předsedovi představenstva Tomášovi Hublovi a marketingové ředitelce Mileně Mauricové. Tomáš Hubl nás provedl Výstavištěm, poutavě vyprávěl o minulosti a důležitých milnících tohoto známého místa i to, co se nyní všechno děje a co všechno se chystá a na co se můžeme těšit. Krásné slunné odpoledne si všichni účastníci velmi užili a všichni to zhodnotili jako velmi poučné. Málokdo totiž věděl, jak krásné a nové jsou nyní zrekonstruované části, které již může využívat kdokoliv z nás. Je skvělé, že Výstaviště ožilo, chodí sem mnoho lidí a program akcí je úplně nabitý.

v1.jpg
Foto: Michal Protivanský

Čtěte náš článek:

Poprosili jsme naše čtenářky, aby nám následně napsaly své dojmy, které zpracováváme do článků. Protože se nám jich sešlo opravdu hodně a jsou rozsáhlé, rozhodli jsme se je rozdělit do více článků. Můžete si tak na pokračování přečíst autentické recenze novinek pražského Výstaviště.

62bc2eca27d43obrazek.png
Foto: Michal Protivanský

Eva

Areál Výstaviště Praha opravdu prokouknul. Ty tam jsou doby, kdy bych si řekla, proč chodit „až dozadu“ za hlavní pavilon?  Naopak – právě letní sezóna vyzývá k tomu vzít deku, cestou nakoupit dobroty, pití a udělat si piknik pod krásnými vzrostlými stromy právě tam vzadu v klidu a soukromí a cestou pozorovat puberťáky, jak jim to jde na skejtu. Nebo můžu zajít do divadla, vždyť jsou tu hned dvě letní divadelní scény! A určitě budou koncerty! Já už na žádném dlouho nebyla. Ani venku, ani v žádné hale. A na Výstavišti mají haly hned dvě. A taky si půjdu zaběhat do Stromovky a proběhnu se rovnou i po Výstavišti. Jsou tam pěkné udržované cestičky, to bude mému lážo plážo běhu zcela vyhovovat. Vnoučata vezmu na hřiště a na zmrzku. Kam? No přece na Výstaviště! Přijede mi bratránek z Moravy. Kde se potkáme? Na Výstavišti. Dáme si pivko v Artyčoku, na Gauči nebo v bistru No. 2. Zkrátka já ty paty z Prahy nemusím v létě ani vytáhnout. Jo a kdybych byla dítě, tak si určitě vyberu i příměstský tábor. Asi by se mi líbil fotografický.

62bd945955f19obrazek.png
Foto: Michal Protivanský

Petra

Opravdu si cením výkladu ředitele Výstaviště, který nás provedl kolem a prozradil nám, jaké má plány a vize do budoucna. Navíc bylo vidět, že má i historii Výstaviště v malíčku, čehož si jako fanoušek dějin opravdu cením. Na konci procházky nás také čekal piknik s příjemným pohoštěním včetně skvělé pizzy a sýrové mísy.

v1.jpg
Foto: Michal Protivanský

Markéta

Za mě velice zajímavá vize toho, jak bude Výstaviště fungovat a jak už momentálně funguje (kulturní události, grilování, hřiště pro děti a bistra).
Bylo také velice přínosné se dozvědět o historii a o tom, co kde stálo za budovu. Zároveň jsme se seznámili s tím, co se momentálně rekonstruuje např. divadlo Spirála
A poslední věc, kterou jsem netušila, že je na Výstavišti bazén.

v2.jpg
Foto: Michal Protivanský

Marta

Na Výstavišti to celé jen rozkvétá a jsem ráda, že je jeho okolí využito k vyžití pro všechny věkové kategorie. Oceňuji také dostatek pěkně zařízených a čistých toalet v parcích, které rozhodně usnadní piknikování, na které sem v létě jistě zajdu. 
Bistra v areálu jsou skvělá. Už jsem dřív navštívila a vždy mi chutnalo. Super je i možnost využití grilů v parcích. 
Při akci s žena-in jsme se dozvěděli, co se dále chystá a také něco o historii. Výklad byl zajímavý a cením i krásné pohoštění v parku, které si pro nás Výstaviště připravilo. Zajímavá informace pro mě byla, že je na Výstavišti i bazén. O tom jsem neměla absolutně tušení. Těším se, jak se bude toto místo zvelebovat dál.

blobid1.jpg
Foto: Michal Protivanský

Veronika

Na pražském výstavišti v Holešovicích jsem byla naposledy před několika lety, kdy jsem se tam účastnila štafetového závodu. Jinak se na toto místo moc nedostanu, protože to mám trochu z ruky. Byla jsem ovšem zvědavá, kam se tento majestátní prostor během let posunul, a tak jsem se ráda zúčastnila komentované prohlídky spojené s prezentováním novinek. A vážně mě překvapilo, jak tohle místo žije a kolik toho nabízí. A do budoucna tam určitě plánuji trávit víc času.  
Zaujala mě zejména možnost uspořádat v krásné přírodě grilovačku s rodinou či přáteli. Stačí si jen online zarezerv

ovat jeden z elektrických grilů, přichystat maso a další nezbytnosti, dorazit na místo, ogrilovat a pořádně se nacpat dobrotami. Pro ty, kteří si jídlo chystat nechtějí, je na Výstavišti samozřejmě několik možností, kde se občerstvit. My jsme vyzkoušeli Bistro Artyčok, které nám připravilo krásný, a hlavně výborný piknik.  
Výstaviště nabízí mnoho zážitků také milovníkům kultury – sídlí tam například letní scéna divadla Studio Dva a my měli to štěstí, že kolem nás při prohlídce zrovna prošla herečka Eva Holubová, která pravděpodobně směřovala na představení. Divadlo pod širým nebem má zkrátka nezapomenutelnou a zcela odlišnou atmosféru.  
Areál má před sebou dost nabité léto. Opět se do něj vrátilo i představení Magická fontána, které jsem měla možnost navštívit loni a byl to skvělý zážitek, který rozhodně doporučuju. Představení pojednává o českém vynálezci Františku Křižíkovi a je skutečně velkolepé.  
V plánu jsou na Výstavišti také nejrůznější koncerty, výstavy či festivaly. Není snad dne, kdy by se tam nic nedělo, což mě opravdu nadchlo a je vidět, že provozovatelé jsou zapálení a skutečně chtějí, aby toto místo žilo a každému nabídlo to, co ho baví. Líbí se mi, že tohle místo kombinuje historickou atmosféru s nádechem novoty, a hlavně že nechybí příroda. Na své si přijdou skupiny přátel, ale i rodiny s dětmi. A když máte dost všeobecného ruchu, vždycky si tam najdete nějaký klidný koutek třeba na čtení knížky. 

62bd93e5f1efbv4.jpg
Foto: Michal Protivanský

Karolína

Měla jsem radost, že jsem měla možnost poznat, jak se mění oblíbený kout Prahy – pražské Výstaviště. Chodím spíš do Stromovky nebo do Bistra Artyčok, ale dozadu za hlavní budovu Výstaviště jsem nikdy nešla. Líbí se mi, co tady vzniklo, trávníky, hřiště, super zázemí v podobě čistých záchodů. Myslím, že je to pro mě inspirace zajít sem s kamarádkami až bude teplý slunečný den jen tak posedět, koupit si drinky a sednout si do trávy. Také se mi líbí plány, které se budou v budoucnu realizovat – divadlo Spirála, přeměna průčelí od tramvají, stávající bazén pro veřejnost. Chválím vše, co už se udělalo a těším se na nové věci. Konečně je vidět, jak se věci hýbají, když za projekty stojí lidé, pro které je práce radostí.

v2.jpg
Foto: Michal Protivanský

Těšte se na další recenze, které připravíme do dalšího článku spolu s rozhovorem. Na naše otázky odpovídal pan Tomáš Hubl, předseda představenstva Na Výstavišti.

Co můžete zažít v létě na Výstavišti? Rádi vám dáme skvělou inspiraci:

Více najdete na www.navystavisti.cz

Naše články:

Reklama