Co jsme během večera ochutnali?

  • Čaje Basilur: Christmass Tree, New Years Gift, Black currant and blackberry a Orange and Peach
  • Kávu od Caffé Corsini: Costarica a Brasil

5d9f04ccd9365obrazek.png
Firma Corsini praží kávu již od roku 1950 s láskou a jasným cílem: nabídnout nejvyšší kvalitu. V první řadě je výběr surovin a péče o výrobní proces. Kvalita i autentičnost původu kávy Corsini je zaručena firmou Compagnia dell‘Arabica, která pečlivě vybírá ty nejlepší arabiky na světě.
5d9f092b60b20obrazek.png
Čaje Basilur jsou vlajkovou lodí společnosti Mix-Tee. Jedná se o jednu z nejmladších a zároveň nejrychleji rostoucích firem zpracovávajících čaj na území Srí Lanky. Tato firma při výrobě zachovává tradiční postupy zpracování čaje, ale za pomoci nejmodernějších technologií, které zaručují čerstvost a kvalitu vše výrobků.

Přečtěte si recenze z této milé akce
5d9f08d34aa94obrazek.png

Ochutnávali jsme tři čaje, ovocný neposoudím, protože piji především čaj černý. Nicméně ostatní dva čaje, i když nebyly čistě černé, měly příjemnou chuť. Vánoční se určitě hodí k zimnímu období, byl příjemně aromatický. Nicméně o něco více z ochutnávaných čajů mi chutnal čaj Orange and peach. Ráda jsem využila možnost výhodnějšího nákupu přímo na ochutnávce a dle doporučení jsem nakoupila čaj černý – Basilur Nuwara, který je opravdu výborný. Má světlejší barvu a jemnější chuť. Ostatním členům rodiny zachutnaly ovocné čaje – Basilur lesní plody a jahodovo-malinový. Rozdíl oproti čajům “ze supermarketu” je prý docela výrazný a nelze je srovnat. Už dřív jsem zkusila koupit nějaké “lepší” ovocné čaje, než Jemča s dvojitými pytlíky, ale tyhle jsou první, který našim mlaďasům chutnají víc než čaje Jemča.
5d9f0941b039fobrazek.png

Ochutnávali jsme dva typy kávy, více mi chutnal první vzorek, který měl o něco tmavší stupeň pražení, pokud se dobře pamatuji a nižší kyselost. Druhý vzorek byla káva s lehce vyšší kyselostí, ale s mlékem byla také dobrá. Díky této ochutnávce budu nyní určitě pečlivěji vybírat čaje, které si kupuji.
Martina J.

Všechny testované čaje mi chutnaly a myslím, že jsou velice kvalitní. Líbila se mi jejich dárková balení ve tvaru knihy. Obvykle čaje alespoň trochu sladím, hlavně ty ovocné ale v případě čajů Basilur mi cukr vůbec nechyběl a čaje mi chutnaly i neslazené. Christmass Tree byl zajímavý zelený čaj s příjemnou příchutí a vůní tropického ovoce. Je ve velmi hezkém vánočním balení. Černý čaj New Years Gifts krásně voněl po mandlích, byl mírně nasládlý s příchutí mandlí a třešní. Chutnal mi asi nejvíce z testovaných čajů. Opět velmi hezké balení. Black currant and blackberry (lesní ovoce) byl velmi lahodný ovocný čaj s příchutí rybízu a příjemným aroma. Čaj Basilur Orange and Peach je dobrý ovocný čaj, lehce nasládlý s příjemnou vůní broskví. Broskvovou příchuť nemám moc v oblibě ale tady mi chutnala.
5d9f098f7f336obrazek.png
Caffé Corsini Costarica je dobrá káva, není tak kyselá ale má poměrně intensivní chuť. Chutnala mi víc než Brasil. Caffé Corsini Brasil je káva s plnou silnější chutí. Mně přišla trochu nahořklá s lehce čokoládovou příchutí, ideální třeba s mlékem nebo smetanou.
Jana O.

Moc děkuji za pozvání na ochutnávku čajů a kávy v prodejně Mix-Tee. Už jen proto, že jsem čajové plantáže před pár lety navštívila na SríLance a na vlastní oči viděla, jak probíhá sběr a zpracování čaje. Od té doby si čaje více vybírám a cejlonský čaj jsem si oblíbila. Krom chutě jsem ocenila krásné balení, které je báječným dárkem se skvělým obsahem za rozumnou cenu. Obdobně je to i s kávou ačkoliv nejsem pravidelný konzument. Ochutnala jsem brazilskou kávu a kávu z Kostariky. Ještě bych chtěla poděkovat slečně Kateřině za zajímavé povídání o čaji a kávě.
5d9f09addf706obrazek.png

Blíží se pomalu Vánoce, vřele doporučuji navštívit prodejnu, přivonět ke každému čaji, kávě, nechat si poradit. A když nic nekoupíte, tak jen návštěva v prodejně je nezapomenutelný zážitek.
Hana R.

Měla jsem tu čest strávit s několika dalšími čtenářkami Zena-in.cz příjemný podvečer ve firemní prodejně MIX-TEE v centru Prahy, jež nabízí kvalitní čaje a kávu. Přiznám se, že jsem byla nadšena a připadala si jako v pohádkovém světě. Oáza poklidné atmosféry, úžasných vůní a příjemné chuti přímo v centru hlavního města! S ostatními účastnicemi jsme se shodly, že je to byl větší zážitek než návštěva kdejaké parfumérie.

Ochutnaly jsme několik druhů čajů a kávy a hlavně ovoněly nekonečnou nabídku rozličných čajů, která je v obchodě k dispozici. Ochotný personál nám navíc dal řadu užitečných rad ohledně správné přípravy čaje. Už si také nekoupím čaj v běžném prodejním řetězci, neboť umím lépe rozeznat kvalitu. Kdo jednou ochutná čaje Basilur a Tipson, nemůže zakoupit jen takový ten „prach z lodi“.
5d9f09c35cbf7obrazek.png

Je sice teprve podzim, ale já už vím, kde letos nakoupím dárky pro kamarádky a kolegyně z práce. Čaj a kávu totiž ocení skoro každý. A pokud jsou navíc v krásných krabičkách a za nepřehnanou cenu, není co řešit.
Marcela M.

Pondělní prezentace v prodejně Mix-Tee mě velmi překvapila a musím říct, že opravdu příjemně. Prezentace kávy jsem už absolvoval, ale s takou nabídkou čajů jsem se zatím nesetkal. Prezentující slečna Kateřina byla nejen sympatická, ale hlavně bylo vidět, že svému oboru rozumí. Čaje byly vynikající, každý měl specifickou chuť, což se o čajích běžně prodávaných v supermarketech říct nedá. Rád obchod zase navštívím a postupně budu ochutnávat další čaje. Děkuji za pohodové smysluplné odpoledne.
Andrej O.
5d9f0a33a909fobrazek.png

V pondělí jsem měla příležitost zúčastnit se velice zajímavé akce, pořádané Ženou in - prezentace kávy a čaje v prodejně Mix-Tee. Přestože jsem se domnívala, že jsem spíše milovnicí kávy, nadchla mě především prezentace čaje. Musím uznat, že šíře sortimentu je opravdu úctyhodná - nepřeberné množství druhů, chutí a vůní přímo láká k ochutnání a nevíte, kde začít. Slečna Kateřina nám poskytla velice poutavý výklad a bylo vidět, že svou prací žije. Několik čajů jsem zakoupila na místě a vím už teď, že se sem budu ráda vracet. Mohu jen doporučit.
Šárka O.

Chtěla bych moc poděkovat za krásné odpoledne s kávou a čajem. Malý syn byl u dědečka a já měla chvilku pro sebe. Odpoledne jsem si gurmánsky užila. Slečna Kateřina byla úžasná. Vše nám trpělivě vysvětlovala od počátku, kde čaj na Srí-Lance roste, jaký druh je vysokohorký a jaký je z nížin, co jaký čaj obsahuje a na co je dobrý. Jak poznáme kvalitní čaj nebo jak ho doma uchovávat a samozřejmě některé ochutnat. O kávě Corsini ani nemluvím, výborná ochutnávka s domácím pohoštěním, co více si přát. A dárek na závěr.
blobid0.png

Nakonec jsme všichni využili slevu na nákup produktů nejen na vánoční dárky. Doufám, že takových akcí bude více. Určitě se do obchůdku vrátím a po výplatě toho nakoupím více.
Hana K.

Čaje i obchod, ve kterém se konala akce byly super. Moc se mi líbily dárkové balení čajů, je to krásný a milý dárek a kvalitní čaj udělá radost každému. Všechny čaje, které jsem měla možnost ochutnat mi moc chutnaly, jsem zatížená na ovocné a zelené čaje a těch je v nabídce Basilur mnoho. Ovocné čaje měli výraznou a příjemnou chuť, vánoční čaj zase slavnostní a prohřívající. Velmi se mi líbily čajové konvičky, ve kterých je porcovaný čaj, ty jsou jako dárek přímo úžasné! Odborný výklad paní Kateřiny o čaji a jeho přípravě mne obohatil, nevěděla jsem, že připravuji čaj špatně a od té doby jsem si na to dala pozor. Káva byla také moc chutná, ale čaje u mě vedou a těším se, až si je dneska udělám. Nutno ještě podotknout, že samotný krámek je útulné kouzelné místo kam se člověk bude rád znovu vracet.
Helena P.
5d9f0a090873bobrazek.png

Více na CAJE-MIXTEE.CZ
5e5d0333a78a2obrazek.png
5d9f0a6581dbcblobid0.png

Čtěte také:

Reklama