Tatínkův vzor nikdy žádný z partnerů čtenářky Tany M. nedostihl. Ten poslední, se kterým si maximálně vyhovuje, se mu alespoň přiblížil, přes to na otce nemá...

Další zajímavý čtenářský příspěvek k dnešnímu tématu zaslala Tana M. Píše, že otcův vzor nikdy žádný její partner nepřekročil. Ale jak tak tatínka popisuje, přijde mi, že to snad ani žádný chlap zvládnout nemohl...


Dobré ráno.

Nevím jak většina žen, ale mě si vždy vybíral muž. Prvnímu se líbil můj docela slušný bankovní účet. Druhému odvaha, a třetímu muži jsem se líbila jako celek. (Duše, tělo, peníze, odvaha, pracovitost, no prostě vše.) Hledali jsme se tak dlouho, až jsme se našli. Ani jeden z mých partnerů nebyl jako můj tatínek.
Můj tatínek byl odvážný, statečný člověk. Milovala jsem ho celým svým srdcem. Staral se o svojí maminku, manželku a nás tři sestry. Chudák.
Vždy ve svých snách, jsem si říkala: „Kdyby jsem se provdala za takového člověka, jako byl tatínek.“ Tatínkovi jsme říkali „statečné srdce.“
I při své náročné práci (soudil zloděje, násilníky a rozkrádače republiky) si vždy našel čas, na nás... na holky. Naučil nás bruslit, lyžovat, jezdit na kajaku, a uvedl nás do života jako čestné a pracovité bytosti. Když si dnes již s odstupem času vzpomínám, vidím ho jak utíkal po práci hned domů, jen aby se věnoval celým svým srdcem rodině. Na jeho pracovním stole byla fotka nás tří holek. Mamince dal celou výplatu a pro sebe nic nechtěl.
Ani jeden z mých partnerů nebyl jako můj tatínek. Jeden si představoval, že život je velká sranda, že se nemusí o nic starat, a vše se nějak vyvrbí. Můj poslední partner byl jen náznak mého tatínka. Byl hodný, pracovitý, ale na prvním místě viděl svou práci, pak sebe, a pak na konec mě.
Ve svém podvědomí nosíme vzory, idoly, které nám předávají naší rodiče. Pokud je rodina plně funkční a hodnotná, předáváme své hodnoty pak další generaci. Naším dětem a vnoučatům.
Říká se, že žena si vybírá partnera podle svého otce - jaký je váš názor? Ano tento názor zastávám. Celý život je o hledání naších vzorů a představ.

Tana M.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 13. 7. 2012: Je váš partner podobný vašemu otci?

Srovnejte v příspěvku k dnešnímu tématu svého otce a partnera. Zajímá mě, zda si vybíráte muže tak...

  • ... aby byl podobný vašemu otci,
  • ... aby se od vašeho otce co nejvíc lišil,
  • nebo do výběru vzor otce vědomě vůbec nezatahujete.

Své příspěvky mi posílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže) nejpozději v pátek 13. 7. 2012 do 15.00 hodin. Jeden z příspěvků, který bude dlouhý alespoň jako tento odstavec a bude mít štěstí při losování, odměním (nebo lépe, jeho autorku odměním) sprchovým gelem AVON senses FOR MEN a balzámem po holení AVON PERFECT STRENGHT - taktéž FOR MEN. Dárkem můžete potěšit buď otce, nebo partnera.

A ještě upozorňuji, že nejde jen o vzhled chlapa, ale i o povahu.

avonavon

Reklama