Čtenářka Kateřina nejenže má talent na jazyky, ale také ji baví se je učit a poznávat. Souvisí to s její vášní pro cestování. Nyní touží po francouzštině.

Dobrý den.

Myslím, že na jazyka mám talent a taky mě moc baví se je učit a používat. Souvisí to s mojí vášní pro cestování.

Ve škole jsem se učila rusky, anglicky a německy. Ruštinu jsem stihla jen krátce a němčinu jsem si neoblíbila. Takže mi zbyla jen ta angličtina. Tu ovládám velmi dobře nejen proto, že ji denně ji používám v práci. Mým nejoblibenějším jazykem je ale francoužština. Velmi dlouho se ji toužím naučit, ale stále mi „někdo“ hází klacky pod nohy. Už jsem se dostala i na kurz do Francouzkého institutu, zaplatila jsem nemalý obnos a těšila se, jak se konečně naučím i mluvit a ne jen poslouchat. Odchodila jsem asi 4 kurzy, když jsem zjistila, že jsem těhotná a moje celodenní nevolnosti byly neslučitelné se 4 hodinovými lekcemi a nakonec ani s prací a já skončila na nemocenské.

K francoužštině jsem se vrátila až když bylo dceři 1,5 roku. Koupila jsem si knihu pro začátečníky a CD s poslechem, abych si tu trochu, co jsem se stihla naučit, osvěžila. Tentokrát jsem stihla naštěstí otěhotnět ještě předtím, než jsem zaplatila další drahý kurz ve výše zmíněném institutu. Nevolnosti byly stejné jako u dcery, s tím rozdílem, že se narodil syn. :--)

Nyní je synovi 1,5 roku a já se bojím na francoužštinu jen pomyslet. (Podotýkám, že další děti už nechceme.) Stále si ale myslím, že se jednou francouzky naučím.

S pozdravem Kateřina z Nymburku

Téma dne 26. května 2011: Vy a jazyky

  • Jak jste se učila cizí jazyk?
  • Kolik jazyků umíte?
  • Je pro vás cizí jazyk důležitý a proč?
  • Stala se vám s cizím jazykem nějaká zvláštní či humorná příhoda?

Své příspěvky zasílejte na e-mailovou adresu: Redakce@zena-in.cz. Do předmětu mailu uveďte heslo: JAZYKY. Příspěvek ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete mít větší šanci na uveřejnění a také získání dárku, totiž knížky Life managment od Dity Zandl z nakladatelství GRADA a doplněk stravy BION 3, plný vitamínů a dalších prospěšných látek. Uzávěrka zasílání příspěvků je 26. května 2011 v 15.00 hodin.

Přesně v 8.00 hodin začne dnes také soutěž o vstupenky na Letní shakespearovské slavnosti!

kniha bion

Reklama