Děkujeme za další zajímavý příspěvek na dnešní téma. Poslala ná ho čtenářka s nickem CityCat

Zavřít oči a přenést se v čase pro mě není úplně jednoduché, protože z čistě estetického hlediska mi to moc nejde. Jestli bych mohla být nějakým ideálem, to by vždycky určovalo společenské prostředí, do něhož bych se narodila. Jakožto zcela neideální bytost zapadám do dvacátého století, kdy je postavení ženy ve společnosti relativně vyřešené, ale ke kterémukoliv současnému estetickému ideálu mám opravdu daleko.

Přitahuje mě poslední čtvrtina 19. století, impressionistická Paříž, kdy se v umění začal výrazně tříštit pohled na svět. Jaké bylo mé překvapení, když jsem v Musée d' Orsay v prosklené vitríně objevila sošku Edgara Degase - známějšího svým malířským dílem.

degas

Tak téhle dřevěné dívence jsem opravdu podobná, jako její dvojče, dnes o pár desítek let starší :-) ... byl to opravdu zvláštní pocit, dívat se na „svůj“ obraz (to je spíš téma pro Míšu Kudláčkovou, že...) Posílám Vám ten obrázek, dívenku jsem vysvobodila z vitríny. Sebe jsem ovšem vysvobodit z dnešního tématu lépe nedokázala.

Takže:

1) vysněnou dobu nemám

2) 20. století a současnost

3) žiju v něm

4) právě sem

5) snad jen štíhlostí, určitě ne výrazem

6) no, s tím přenosem se mi to zrovna nepodařilo :-), ale ráda bych otestovala kdejaký historický „hadřík“

Hezký den přeje CityCat

Máte pravdu, jste jí opravdu podobná. (soudím podle fotografie, kterou jste mi poslala, ale nepřála si ji zvěřejnit.)

Do které historické doby byste se podle svého fyzického vzhledu hodila vy? Která doba z hlediska módy se vám líbí? Chtěla byste si vyzkoušet nějaké historické šaty? Máte pocit, že byste mohla být ideálem krásy v nějaké jiné době? Ve které? Zasněte se a napište nám něco o svém vysněném století.

Na vaše příspěvky se těším na adrese

Soutěžní obrázek č. 2

parukávy

Pro kterou dobu byly typické parukávy, kterým se také říkalo „pachy“?

 

Reklama