A bylo by s podivem, kdyby tady dnes tento názor nepadl. Ale to neznamená, že by její děti nikdy nechtěly zvířátlo. Samozřejmě, ale to už se dočtete v tomto čtenářském příspěvku, za který také děkujeme

Já se přiznám, že mne nejvíc berou lidská mláďata. Už  se těším na synovečka, má se narodit za 6 neděl.

Moje děti strašně otravovaly, že chtějí zvířátko, ale měli jsme příšerně malý byt a syn byl veden jako astmatik. Po přestěhování do většího, kde už měl syn svůj kutlošek, jsme ale dceři pořídili křečka. Všichni jsme ho milovali a když se naskytla příležitost a známí darovali křečka- kluka, pořídili jsme křečka i mladší dcerce.

Už jsme měli 3x mladé, vždycky jednoho necháme a zbytkem uděláme radost jiným dětem, křečci dlouho nevydrží a tak už jsme jich měli více. Ovšem když jsou mladí, je vždycky legrace. Na naše první mláďátka jsme byli moc zvědaví a pořád jsme čekali, jak začnou opouštět hnízdo.

Jedno mladé začalo utíkat jako první, na vratkých nožičkách se pouštělo a utékalo z hnízda. Maminka ho vždycky našla, vrazila mu čumáčkem štulec a odnesla zpátky do hnízda, aby prťous za pár minut zase vylezl a jal se prozkoumávat bednu. Takhle to dělal, než se unavil.

Začali jsme křečulkovi říkat Kájínek- podle našeho nejznámějšího vězně. Dva dny takhle prchal a po dvou dnech ho následovali bráškové a sestřičky. Všichni byli nádherní, ale nechali jsme si Kájínka a když vyrostl, říkali jsme mu Karel. Občas jsme ho pustili se proběhnout po pokoji, ale opravdu byl akční, stále běhal. Karel už nežije, ale měl sám 7 dětí a zase jsme si nechali jednoho jeho syna a ten měl 8 dětí a jednoho jsme si nechali. Další mláďátka neplánujeme, ale byla to vždy legrace, jak pomalu rostli a prali se ve své bedýnce.

Boros

Milá Boros, vy musíte mít už bohaté zkušenosti

Text nebyl redakčně upraven

A co vy milé ženy-in? Máte také nějaký příběh s mláďaty?

  • Jaká mláďata vás nejvíc „dostávají“?
  • Máte nějaké fotky mláďat? Pošlete nám je?
  • Ujaly jste se někdy nějakého sirotka?
  • Piplaly jste někdy nějaké opuštěné mládě?
  • Napište nám, jak to dopadlo.

Na vaše příspěvky a fotky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

Jedna z vás získá tuto překrásnou publikaci o přírodě, kterou vydalo nakladatelství Knižní klub

n

Reklama