a možná se tím změní i postoj k líčení, který je vzhledem k malým dětem spíš negativní. Proměnu „vyhrála“ v časopise a moc se na ni těší. Čeká ji střih, líčení a oblékání se stylistkou. Doufáme, že nám pošle fotku, jak se proměna povedla

Dobrý den. Líčení příliš neprožívám. A možná je to špatně Jsem světlý typ - blondýnka s hodně světlou pletí. Oči nevýrazné. Používám hlavně řasenku, aby alespoň oči trošku vynikly. Stíny už tolik ne. Vždy mi začnou oči slzet a je po „maskování“. Možná mám jen špatnou značku kosmetiky.

A jak vypadá mé líčení? Namažu se krémem a když to stihnu, použiji řasenku a do kapsy bundy si dám lesk na rty. A venku ho příležitostně použiji. Jenže toho času ráno moc není. Naháním staršího syna, aby se najedl, aby se napil, aby se oblékal, mezitím přebaluji mladšího (skoro ročního), připravuji sunar, zase popoženu staršího, který začne jezdit s autíčky, místo aby se oblékal do školky (je-li všední den). To mi malý odejde do jiné místnosti a vyhází své oblečení ze skříně. Odchytím ho, navléknu mu bodýčko a punčocháčky. To už se kroutí jak had a starší místo autíček jezdí s bagrem...

Mít make-up, je už dávno rozmazaný od dětských ručiček, jak se snaží dostat z mého sevření, když se je snažím obléknout.

Po ránu jsem ráda, když zvládnu spacifikovat děti a vyrazíme do školky. O víkendech se nelíčím skoro vůbec. Jsem doma a vařím, luxuju, peru, žehlím... S košem chodím většinou nenamalovaná. Těm odpadkům je to opravdu jedno, jestli mám tvářenku nebo ne. A sousedi mě znají odjakživa nenamalovanou. Jsou na mě zvyklí. Je to tu taková větší vesnice.

Ale minulý týden se stalo něco, co možná tohle všechno změní. Změní to jistě můj postoj k líčení a vůbec ke všemu, co s tím souvisí. Asi tak před měsícem jsem poslala přes web své dvě fotky (s mrtvolným bílým vzhledem) do jednoho časopisu na proměnu. „Tak co, zkusím to, třeba si řeknou: ´Ta vypadá opravdu blbě, tu vezmeme,´ řekla jsem si.“ Klikla jsem na „poslat“ a šla spát. Zapomněla jsem na to. Předpokládala jsem, že šance je prachbídná. Ale minulý týden mi volalo nějaké cizí číslo na mobil. Vzala jsem to a ozvala se nějaká paní, jestli ještě ta má přihláška platí...

Do Prahy jedu příští týden. Moc se těším. Plánuji hodně razantní sestřih a potřebuji poradit právě s líčením. V proměně je nový účes, líčení, oblečení (vypůjčí pouze) a vyfocení do časopisu. Manžel se ptal, jestli mě potom pozná. Tak jsem ho ujistila, že se k němu budu určitě hlásit, kdyby mě náhodou nepoznal. Je to takový předčasný dárek k narozeninám. Jsem zvědavá, jak to dopadne a jaký na to bude ohlas.

Přeji všem pěkný den.

S pozdravem black.bird.third

Nebojte se, bude to určitě změna k lepšímu. Ale měla byste si raději vymezit nějaké mantinely, abyste nebyla nemile překvapená. V časopise chtějí změnu hodně radikální, aby byla atraktivní pro čtenáře, ale pak už se o svou novou vizáž musíte starat sama.

Šla byste také do proměny? Už jste si nějakou vyzkoušela? Nechala jste se někdy nalíčit od vizážistky? Vzala jste si od ní nějaká ponaučení a rady? Řídíte se podle nich? Jak jste na tom s líčením teď? Líčíte se, nebo ne?

Napište nám na: redakce@zena-in.cz

Reklama