Ten nápad vznikl úplně mimochodem při editaci minulý týden. Naše věrná čtenářka a přispěvatelka dkd se v debatě pod jednou novinkou zmínila o akci, která se mi zalíbila na první počtení. Poprosila jsem ji tedy o více informací - a tady je máte! Vezmeme-li v úvahu, jak krásná je jižní Morava a jak fantastické je teď počasí, mohla by to být vážně hodně příjemně strávená sobota. Jen s tím ochutnáváním to chce trochu se krotit - odtahová služba na kola, pokud vím, zřízena nebude… :-)

 

Oprašte kola, zavolejte kamarádům, nalaďte se na lahodnou notu a v sobotu 21. dubna vyrazte do Uherského Hradiště. Místní městské informační centrum (a dkd, která se prý určitě zúčastní :-) vás zve na akci s názvem „Na kole vinohrady Uherskohradišťska“.

Připraveny budou dvě stezky, které vás zavedou nejen do vinic a vinných sklípků, ale i do historie.

 

Stezka Blatnického roháče:

Uherské Hradiště - Hluk (návštěva vinařské společnosti Blatel, prohlídka sklepa) - Babí Hora - Blatnička (návštěva vinařské společnosti Blatnička) - Blatnice pod Svatým Antonínkem (návštěva vinařské uličky a společnosti Blatel) - Sv. Antonínek - Ostrožská Lhota - Ostrožská Nová Ves (vinotéka U Svatého Vavřinca) - Uherské Hradiště. Celková délka trasy 45 km.

 

Stezka Za historií a vínem – rodinná trasa:

Uherské Hradiště - Staré Město (památník Velké Moravy, vinice Staré Město) - Modrá (Archeoskanzen) - Velehrad (bazilika, vinný sklep) - Tupesy (Muzeum Tupeské keramiky) - Břestek - Buchlovice (zámek, zámecký sklep, Muzeum podhradí) - Zlechov - Staré Město - Uherské Hradiště. Celková délka trasy 25 km, vstup do památek po předložení kuponu zdarma.

 

8.00 - 9.30 hod. - registrace na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti.

9.30 hod.- slavnostní zahájení akce na Masarykově náměstí

9.35 hod. - start „Stezky Blatnického roháče"

10.00 hod. - start „Stezky Za historií a vínem - rodinná trasa"

16.00 hod. - kulturní program na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti.

 

U startu zaplatíte 80 Kč a dostanete startovní balíček, ve kterém bude mapa stezek se slosovatelným kuponem, koštovka na krk, propagační materiály regionu a kupon na volné vstupy do vybraných historických památek. Po přijetí do cíle a předložení kuponu navíc dostanete sklenku dobrého vína.

 

Akce se koná za každého počasí!
Pokud by vás zajímalo ještě něco, dozvíte se to v Městském informačním centru UH, tel.: 572 525 525 – 6, www.uherske-hradiste.cz. A příští týden se budeme těšit na reportáž, pokud možno i s obrázky!