Jaké příkoří se přihodilo naší čtenářce Vodfon cestou do práce, to se dočtete v této novince, kterou Vodfon zaslala do redakce jako příspěvek k dnešnímu ténatu: Zážitky z hromadné dopravy.

První přispěvatelkou k dnešnímu cestovnímu tématu je čtenářka Vodfon. Podobný zážitek, jaký popisuje níže, asi zná každý. Cesta hromadnou dopravou občas vyžaduje skutečně pevné nervy (zátky do uší, ucpaný nos...).


Krásné ráno.

Cesta do práce.
Jako každé všední ráno vstala 6.25, omyla si cizí obličej, který na mě zíral v zrcadle, vyčistila zuby, oblékla se a upalovala na zástavku. Autobus má  jako vždy zpoždění, ale hurá  už je tu.Ještě né zcela probuzená, s přimhouřenýma očima, kyvajecí se u tyče ve vleku odtředivých, setrvačných  a gravitačních sil, žiju  v dojmu, že den začal jako obvykle. Autobus  neujel ani jednu zastávku a už jsem byla vytržena ze své ranní letargie podivným zvukem jakýmsi nepříliš hlasitým zvukem, jakoby kámen o kámen. Po chvilce soustřeďění jsem si všimla asi desetiletého buclíčka, který v rytmu zvuku nepatrně pohybuje čelistí. Ano chlapec  skřípal zuby, na celý autobus, celých 17minut, až na konečnou. Do autobusu se najednou   vřítila skupina hlučných cikánů, všichni ve věku 17-18 let. Řidič dle vzhledu zasloužilý zaměstnanec, vstal a bůhví kde se v něm ta odvaha vzala- šel se skupinky zeptat, zda- li mají platné jízdenky. Reakce byla očekáváná -  neměli. Řidič prý nemá právo jízdenky vidět a je rasista. Najednou přistupuje paní bezdomovkyně a za ní se táhne hnilobný odér. Paní se zastaví vedle mě a já nemám v tom přecpaném autobuse uniknout. Kdyby ji aspoň pustlili sednout, to bych se toho smradu, aspoň částeně zbavila. Kdybych seděla, vytáhla bych svůj parfém a trochu okolí ošprýcala.

Vodfon

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


  • SOUTĚŽ: PROTECTUM GINGO podporuje ochranu sítnice .

Téma dne 8. února 2011: Zážitky z hromadné dopravy

  • Máte nějaký komický zážitek z hromadné dopravy?
  • Máte nějaký smutný zážitek z hromadné dopravy?

Sem s nimi! Posílejte mi své příběhy k tématu na redakční e-mail, uveřejněný níže. Nemusí to být jen zážitky komické či trpké, pište mi i o svých nespokojenostech, tedy věcech, které se vám na hromadné dopravě nelíbí. Prostě si trochu zanadávejte! Záleží na vás, co mi o hromadné dopravě napíšete. Pokud ale chcete získat pěkný dárek, totiž knížku vyloženě tematickou: Jak si zachovat chladnou hlavu autorky Barbary Beckhamové z nakladatelství MOTTO (viz obrázek níže), ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

jak

Reklama