Krásné levandulí provoněné ráno nám svým příspěvkem vytvořila čtenářka s nickem Vodfon. Vy si přečtěte, proč je právě francouzská Provance jejím snem a my jí děkujeme, za pěkně zahájený den

Krásný den. Nejmocnějším symbolem Provence jsou lány levandule. Ale jak voní tento kraj, když odkvete? Levandule je nesmrtelná!!! Na podzim se odstěhuje ze zahrad do šatních  skříní a prádelníků. Některé svazečky sušenýh kvítků naskáčou do plátěných pytlíků, polštářků, potopí se do sklenic s levandulovým medem, zavrtají se do mýdla a do flakónu s parfémem.

Rostlinka s pronikavou vůni je nám stále v patách. Kde jí není cítit, tam se připomíná jinak. Nestojí náhodou květník s levandulovým dekorem? Nehoví si čistě náhodou na měkké pohovce polštářek s potiskem drobných kvítků. Kdyby těch levandulových symbolů bylo málo, stačí vyrazit někam do levandulového obchůdků. Tam bude nejspíš stát dlouhovlasá víla v letních šatech vyzdobených levandulí, vonět bude po parfému připominajících levanduli a pohledem svých levandulových očí každého snadno přesvědčí, že nejlépe polovinu z toho, co v jejím krámku co symbolizuje Provence, musíte za každou cenu mít.

Znáte takové kouzelné obchůdky? Klidně nakoukněte. Nemůže se stát nic horšího, než že si odnesete kousek Francie do svého domova. Jen tak pro potěšení. Já jsem bohužel neměla to štěstí něco takového zažít. Je to můj velikánský sen! A klidně i natrvalo. Myslím, že tady bych vydržela se svou rodinou a pejsky, až do důchodečku. A ten bych si opravdově užila!

Vodfon

Skoro to vypadá, jako bychom se domluvily. Taky se mi líbí Provance a pak ještě Normandie

Jaká země se líbí vám, milé ženy-in? Kde byste chtěla žít, když ne tady v Česku? Čím ta která země učarovala? Měla jste možnost strávit delší čas v cizině? Jak jste si zvykala? Co vám tam vadilo na a co třeba imponovalo? Dokázala byste tam žít natrvalo? Máte pocit, že vás to k některé zemi víc táhne? Napište nám na dnešní téma

Na vaše příspěvky se budeme těšit na adrese: redakce@zena-in.cz

Máme pro vás připravený tento levandulovo jasmínový dárek

cena

Reklama