Tématem je dnes déjà vu, milé čtenářky. Píšete mi své příběhy, ve kterých jste prožily časové smyčky a také příběhy, které byste chtěly ještě jednou prožít. Právě takový mi poslala čtenářka Vodfon...

Vzpomínáte ráda na dětské Vánoce? V tomto příspěvku si můžete přečíst, jak prožívala Vánoce čtenářka Vodfon - přála by si, zažít je jako dítě znovu...

Tématem je dnes déjà vu. Máte také nějakou situaci, kterou byste ráda zažila znovu?


Krásný den.
Je štědrý večer. V lese se něco probudilo. Co to asi je? Je to duch Vánoc. Duch Vánoc se neslyšně plíží po nádherné klidné vesnici. Je už docela tma, všude je krásně bílo, asi proto, že celý den krásně sněžilo. Hodiny na kostelní věži právě odbíjejí půl šesté. Duch Vánoc obchází vesnici a přemýšlí, kde by mohl splnit nějaká přání, nebo vykonat dobro. Zastaví se před starou chaloupkou. Podívá se oknem dovnitř a vidí, jak u chudě prostřeného stolu, právě večeří chlapec a pět děvčátek s rodiči. Jeho zrak zabloudí pod Vánoční strom. Co to ? Jak to, že pod takovým krásným stromem, není více dárků? Děti by měly být na štědrý den šťastné. Mávne rukou a ze staré chaloupky je najednou krásný dům a pod stromečkem hromada dárků. Je slyšet dětský smích a velkou radost.Teď už mu jenom zbývá, uzdravit moc hodnou maminku z ošklivé dědičné nemoci, aby si lidé nemysleli, že je opilá. Ale to je bohužel nad jeho síly. Dokonce neumí zařídil ani to, aby tuhle nemoc nezdědil nejstarší brácha.
Duch Vánoc pomalu odchází k lesu a tam spokojeně usíná, protože způsobil mnoha lidem radost.
Znovu bych chtěla prožít, ty krásné dětské Vánoce, u nás doma. Není nic krásnějšího a silnějšího, než vzpomínky na ně.
Přesto -že byla maminka brzy nemocná a já jako nejmladší, jsem si ji moc zdravou neužila. Byla opravdový poklad.
Deja- vu jsem párkrát zažila. Např. když se mi narodilo první dítě. Šla jsem do sprchy, najednou jsem věděla, že všechno znám, že jsem to všechno zažila.

Vodfon

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Déjà vu

  • Prožila jste někdy déjà vu?
  • Jakou situaci byste chtěla prožít znovu?

Dnes je téma dvojí. Předpokládám, že většina z vás (i když se možná mýlím) se s jevem déjà vu nesetkala, milé čtenářky. Budu ale rád, když mě vyvedete z omylu a napíšete mi své zkušenosti s tímto jevem. Pokud jste ale skutečně déjà vu nikdy neprožila, můžete přispět i tak: Napište mi, jakou jednu konkrétní situaci byste v životě ráda prožila znovu a proč - důvody mohou být různé, například byste se ráda zachovala jinak, anebo to bylo něco tak nádherného, že byste to chtěla zopakovat. A samozřejmě mám pro vás připravený malý dárek, tedy pro jednu z vás, která k tématu přispěje; dárkem je krásná pikniková sada s příborem a prkénkem, viz obrázek níže. Chcete-li mít šanci, získat tuto sadu, napište příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu na e-mailovou adresu níže.

pic

Rychloturnaj v piškvorkách

Dnes hrajeme Rychloturnaj v piškvorkách. Více na následujících odkazech...

Reklama