Proč slavit svátek lásky zrovna v chladném únoru, to je otázka, kterou si pokládá čtenářka Vlaďka006 ve svém příspěvku k dnešnímu tématu. Když chce s manželem oslavu, uspořádá ji kdykoli, nač čekat na nějaký svátek...

První příspěvek k dnešnímu zamilovanému té=matu zaslala čtenářka Vlaďka006, Jak to má s oslavou Valentýna? Nehrotí, vlastně spíš neslaví. Více už vám ale poví sama, milé čtenářky...


Milý Jakube,

sice se zpívá: „Když dva se rádi mají, tak v lednu je jak v máji..."Leden by se dal předělat na únor, takže by song mohl znít: „Když dva se rádi mají, v únoru je jak v máji..." Ale i tak si dovolím nesouhlasit. Podle mě se svátek zamilovaných nehodí slavit v únoru. Osobně ani únor nemám ráda, je sice krátký, ale venku to na nějaké zamilované procházky není. Buď mrzne až praští, nebo se člověk brodí v břečkách tajícího sněhu, prší či mrholí. Máj v srdci mít klidně můžu, ale jen co vylezu ven, mě „májování" přejde.
Manžel je podobného ražení, takže u nás se Valentýn neslaví.
V květnu už bývá lepší počasí, na slunném teplém dni mi i zamilované dvojice přijdou tak nějak hezčí. V srdci mi zaplesá, když vidím dvojici sedící v parku pod rozkvetlým stromem, kolem kvetou květiny, slunce svítí, šeříky voní.
Navíc, když chci mému drahému choti dokázat, jak moc pro mě znamená, nečekám na nějaký den v kalendáři. Žiju tady a teď. Jednoduše si uděláme pěkný den, když se nám chce. Uvařím dobrou večeři, dáme vínečko, popovídáme, zkrátka si uděláme příjemný večer.

Abych nekecala přeci jen
čekám v roce na jeden den.

Jak píše Mácha, v jeho sbírce,
romantik se stane z potrhlice.

Na první Máj, na lásky čas,
pod rozkvetlou třešeň razím zas.

Třešňové kvítí sladce zavoní,
nečekám na Tebe, princi na koni.

Svou lásku nalezlou už dávno mám,
polibek pod třešni jeden mu dám.

On polibek něžně mi oplatí,
kousíček mládí mi tak navrátí.

Letos nezástárne přeci ten,
kdo byl pod třešní políben.

Vlaďka006

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 14. února 2011: Valentýn

  • Slavíte svátek Svatého Valentýna?
  • Rozdáváte Valentýnky?
  • Máte nějaký hezký valentýnský zážitek?
  • Jaký je váš názor na Svatého Valentýna jako na oslavu lásky?

Odpověď na jednu z těchto otázek mi zašlete do redakční pošty (viz adresa níže). Vyhrát můžete krásné fondy TORO pro romantické večerní posezení a k nim přidáme ještě ORION srdíčko Modré z nebe! Pokud chcete mít šanci na výhru, dbejte na to, aby byl váš příspěvek dlouhý alespoň jako dva tyto odstavce.

POZOR! Dnes ráno jsem vyhlásil Valentýnský turnaj v samolodích! Najdete ho po přihlášení pod horní lištou magazínu, když kliknete na odkaz Turnaje!

toro a orion