Děkujeme čtenářce Věrulince za zkušenost s oběma zvířaty. Ač pejskomilka, pořídila si i kočku. Jak se snáší Madlenka s Besinkou se dočtete v jejím příspvěku.

Zdravím a přeji krásný den na ženě-in. Jako malá holka jsem milovala jak kočku, tak psa, u babičky každé prázdniny, jsem jich užila hodně. Ovšem do paneláku jsem nesměla přinést ani jedno zvířátko. Moje máma nesnesla nic, prostě potvrdila pravidlo, který se říká,,kdo nemá rád zvířata, nemá rád ani lidi“

Jen jsem se vdala a hned jsem si pořídila psa, německýho ovčáka, tedy fenku, říkala jsem jí paní pesová, jmenovala se Eginka. Jméno muselo začínat na písmeno E. Počítám to, tak mám 4 pejsky za svůj život. Každopádně jsem upředňostňovala pesany, kočku jsem odmítala mít doma v paneláku, až......

Až tady na vesnici, jsem zatoužila po kočičce, vždyť do domku kočka patří.Ovšem měla jsem veliký obavy, jak se budou snášet s Besinkou, která už není mladice, je jí 8 let. Ale i přes moje obavy jsem to riskla a kočičku si vzala, děj se vůle boží, jsem si říkala.

Že by Besinka byla radostí bez sebe, se říci nedalo, žárlila, ale Madlenku přijala celkem v klidu, mimo neskutečného žárlení. Došlo to tak daleko, že zavolám Madlenko a přijdou obě holky. Směji se a říkám, že mám ne Besinku, ale Madlobesinku.

Nikdy bych nevěřila, jak mi kočka dokáže změnit život, je to můj miláček a musím se přiznat, že jí mám tolik ráda, až se někdy přichytím, že Madlenku mám raději. No je to tím, že je malá a roztomilá, prostě kočky si umí paničku připoutat.

Ale nebudu přehánět, mám je ráda obě, jsou to moje holky zlatý. Madlenka dostala ode mně nové jméno,,sluníčko vousatý“. Chodí za mnou jako pejsek, dokonce i na WC, doprovodí mě všude. Včera jsem s ní zažila šok, který mě dohnal k pláči.

V plánu bylo, pojedeme na ryby. Když už chceme odjíždět, volám Madlenku domů, ona nikde. Besinka je doma hned na povel, ale co s ní? Volám a pořád nic, což mi ještě neudělala. Vždy na zavolání,,Madlenko na“, ihned přiběhla. Skoro hodinu volám a ona nikde. Na ryby jsem se těšila, ale odjížděla jsem nešťastná, Madlenka nikde.

Manžel i kamarád mě utěšovali, neboj, ona se vrátí, ale já jsem byla v myšlenkách u Madlenky a ani radost mi neuděl chycený kapřík.

Přijeli jsme domů a hurááááááááááááá, Madlenka čekala u dveří a jakou měla radost, když mě viděla. Já to obrečela, radostí bych jí umačkala, neuměla jsem si představit, že bych o ní přišla, potvůrka moje vousatá, dala mi zabrat.

Už si neumím představit život bez psa a kočky, jsou miláčkové moji. Posílám fotku, kdy mi holky udělaly radost, že můžou vedle sebe ležet a respektují se vzájemně.

Madlobesinka

Zdraví Věrulinka

To jsou opravdu roztomilí čumáčkové. A hodí se k sobě barevně :-)

A vy, milé ženy-in? Máte doma také obojí, nebo dáváte přednost jen jednomu druhu? Jste spíš milovnice koček, nebo psů? Máte doma čistokrevná plemena, nebo křížence? Zabýváte se chovem, nebo máte zvíře jen pro potěšení? Napište nám na dnešní téma Kočka, nebo pes?

redakce@zena-in.cz