Kdybyste navštívili čtenářku Věru11, asi byste na každém kroku zakopli o nějaké domácí zvíře, tedy hlavně o kočky. Kdykoli totiž Věra11 vidí zuboženou kočičku, kterak někde mrzne, má nutkání zachránit ji... A co na to její manžel?

Když je venku zima, žádné domácí zvíře by nemělo zůstat bez teplého místečka někde u kamen. Alespoň to je názor čtenářky Věry11, která ve svém příspěvku k dnešnímu tématu „zvířecí hrdinství" píše...

Nejradši bych si do tepla nastěhovala všechna opuštěná zvířátka...

Tím posledním zachráněným, v pořadí už sedmým, kočičím mazlíčkem je kocourek - ‚pojišťovací agent'.

Našla jsem ho totiž u pojišťovny a nešťastně hleděl, kdo se ho ujme. Přímo u pojišťovny je rušná silnice, tak jsem neváhala. Přece ho nenechám přejet....

Byl hodně zbědovaný, kožíšek samá blecha, bílé chlupy slepené. Myslela jsem si, že zachraňuji nějakého starého kocoura.

Popadla jsem ho do náruče a nesla přes část města do auta, vůbec se nebránil. I v autě byl velice spokojený.

Horší už to bylo doma, kde zjistil, že není a nebude v naší domácnosti sám. Myšleno co do různých koček i kocourů. Zalezl do sklepa mezi zavařeniny a různé prázdné i plné flašky a trucoval. Nechtěla jsem přerovnávat celý náš malý sklípek, tak jsem naše seznamování taky protahovala.

Další den jsem ho nalákala na žrádlo a jela s ním k veterináři. „Tak je to asi tak roční kocourek," oznámil mi veterinář. To jsem nečekala, ale tím líp......je to logické - na křižovatce velkoměsta by asi moc dlouho nepřežil.

Po odblešení i očkování následovala za pár dní kastrace. Žel, na chvíli zavládlo nepřátelství kocourka nalezence a mého manžela. Označkoval mu totiž jeho reprobedny a moje voňavka to nezamaskovala.

„Buď já nebo ten kocour!" křičel manžel. To rozhodnutí o kastraci urychlilo.

Naše zvířátka se rádi vyhřívají u krbu s námi. Teď je už vše v pohodě. Kocourek má po pár měsících pobytu ve svém novém domově krásný bílý kožíšek a získal si i manžela.

Včera jsem při cestě do města zahlídla u supermarketu opuštěnou kočičku. Asi zoufale hledala něco k snědku. Jenže byla jsem na nákupu s manželem.....

Budu muset pro ni zajet zítra a nenápadně ji přidat do našeho zvěřince.

Zdraví vás
Věra11

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Zvířecí hrdinství

  • Zachránilo vás někdy zvíře?
  • Zachránila jste někdy zvíře?
  • Viděla jste někdy zachraňovat zvíře jiné zvíře?

Pokud ano, je zítřejší téma určené právě vám! Napište svůj příběh o zvířecím hrdinovi, anebo příběh, kterak jste sama nějaké zvířátko zachraňovala. Nemusí to být zrovna pejsek, ale i malí ptáčci vypadlí z hnízda, zatoulaná kočička, papoušek, který se najednou objevil ve větvích vašeho stromu na zahradě, poraněný ježek… Za svůj příběh (dlouhý alespoň jako tento odstavec) můžete získat hezký dárek: kočičí krmivo Purina ONE Natural Balance a knížku Mořská (nejen) kuchařka z nakladatelství Grada. A jak na to? Napište mi svůj příběh k dnešnímu tématu do zhruba 15.00 hodin (dnes je čtvrtek 2. prosince 2010) jednoduše elektronickou poštou na redakční e-mail!

purina

Reklama