Děkujeme za další příspěvek a názor na dnešní téma. Poslala nám ho čtenářka s nickem Ula.

Milá redakce, jak se tak zamýšlím nad dnešní otázkou, tak jsem docela ráda, že žiji v této době. Sice se vlastně vůbec oblečením nepodtrhuje ženská krása, ale pohodlný styl oblékání má také něco do sebe.  Kostýmky se nosí spíše na kulturní akce či do práce, kde je to vyžadováno. Dnešní kult je hlavně pohodlné oblečení bez zbytečných příkras.

Na druhou stranu dříve pánové v neděli nosili sváteční oblek, odpočívalo se a chodilo se na procházky. Zřejmě i chování v takovém oblečení bylo jiné než dnes. Také se víkendy trávily s příbuznými nebo známými. Dneska se chodí lidi bavit do obchodních center, což také není dobré. Vzdalujeme se celkově přírodě. Osobně do obchodních centrech nechodím ráda. Někdy mám pocit, že je to taková neosobní přehlídka toho, jak vypadáme. Tzv. módní přehlídka před ostatními.

Nedávno jsem četla článek o tzv. Lolitkách. Jedná se o styl oblékání mladých slečen, které se snaží vypadat jako panenky z cukru. Na ulici budí docela obdiv, ale také i posměch. Takovou módu bych tedy nosit nemohla, ale líbí se mi to.

Se svojí postavou Věstonické Venuše bych se spíše hodila o padesát let zpátky. Myslím, že celulitida se zase tak moc neřešila...

Hezký den. Ula

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Tenkrát snad ani nevěděli, že se tomu bude říkat celulitida

A co vy, milé ženy-in? jaký máte názor na dnešní téma? Chcete se k němu také vyjádřit? Které historcké období by se vám líbilo? V jaké době byste se chtěla alespoň na chvíli ocitnout? myslíte si, že byste splňovala tehdejší ideál krásy? Do jaké doby byste se svým vzheledem nejlépe hodila? Napište nám na denšní téma pod heslem Ideěl krásy

Na vaše příspěvky se stále těšíme na redakce@zena-in.cz

Soutěžní obrázek č.5

turnýra

Některé módní výstřelky se staly předmětem posměchu karikaturistů. Jak se česky říkalo vycpaným zadečkům?

A víte, ve kterém období se přesně nosily?

Reklama