Jak je na tom s opalováním čtenářka Ula? Dá se říct, že svůj vztah k bronzu přehodnotila. Co ji k tomu vedlo, se dočtete v jejím příspěvku, za který děkkujeme

Opalování ne! Nejsem zrovna typ člověka, který by svůj čas trávil na sluníčku. Vždy jsem to brala jako zbytečné mrhání časem, to jsem raději jezdila na kole a užívala život aktivně. Je pravda, že jednu dobu jsem hodně navštěvovala solární studio, protože jsem chtěla být hned čokoládová a tím pádem přitažlivá, ale kdeže loňské sněhy jsou. Puberta už dávno přešla a teď mám již jiné životní hodnoty než být co nejkrásnější, nejpřitažlivější, prostě nej...

Pamatuji si, že jako děti jsme s našimi rodiči často jezdili k moři, zejména do Bulharska. Těšívala jsem se i na třídenní cestu vlakem, kdy jsme špinaví, unavení, ale šťastní dojeli k moři. To byl vždy balzám na duši. Pravidelně jsme se tam hned první den spálili a pak jsme polehávali ve stínu a mazali se kefírem koupeným v samoobsluze. Ono tam kromě toho kefíru a sušenek stejně nic jiného nebylo. Než jsme se vyléčili, jeli jsme opět tři dny vlakem domů.

Nedávno jsem byla manžela objednat na kožním odd. s jeho nevyléčitelným kožním onemocněním a čekárna byla plná pacientů. Tak jsem pak zjistila, byl den, kdy se ordinovalo pro ty, co mají různě změněná znaménka a sluníčko tomu v mnoha případech „ještě pomohlo“, takže mě to jen utvrdilo v tom, že sluníčko je zdravé, ale jen v rozumné míře.

S malými dětmi se snažím chodit ven ráno a pak k večeru, aby se zbytečně nespálily.

Perlička na závěr: Kdysi jsem používala samoopalovací krém. Jednou u mě byla kamarádka a bez domluvy si v koupelně ráno namazala obličej krémem (zřejmě silnější vrstvu) a druhý den vypadala jako hodně nažloutlá černoška. Jo, kdo se nezeptá, nic se nedoví.

Hezký den.Ula

Příhody se „samoopalováky“ by daly na samostatné téma. Já je občas používám a nestěžuji si. Je to bezpečná metoda jak vypadat alespoň trošku opáleně.

Co vy a opalování, milé ženy-in? Svěříte se nám také se svými radostmi i strastmi se sluncem? Máte hodně pigmentu a jste hned hnědá, nebo vždycky zčervenáte, naskočí vám sluneční kopřivka a veškerá radost ze slunění je ta tam? Používáte jiné metody oplaování, než je vylehávání na slunci? Chodíte do solárka? Máte zkušenost s opalovacím nástřikem, mažete se samoopalovacími krémy?

Napište nám na dnešní téma Opalování na redakce@zena-in.cz

Reklama