První příspěvek k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Ula. Píše v něm o svém instruktorovi v autoškole a také o svém prvním voze. Více už vám ale prozradí ona sama...

Byl váš instruktor v autoškole děsný? Pokud ano, jistě si zanotujete se čtenářkou Ulou...


Dobrý den,
jsem tzv. rychlokvaška. Řidičák jsem si dělala ve dvaceti letech v momentě, kdy jsem věděla, že auto má čtyři kola a volant. Spíše mě to této akce přemluvil můj kamarád a já se rozhodla, že takový rychlokurs vůbec není špatný. To jsem ale nevěděla, do čeho jdu. Nakonec jsem za dvacet dní udělala zkoušky i jízdy a byla ráda, že mám tu drezůru pana instruktora za sebou. Byl to totiž starší nerudný dědek, který když si se svými x kily sednul do auta, to se zhouplo, sotva jsme jeli... při první jízdě zapomněl dát i na střechu auta značku Autoškola a samozřejmě jsem se v provozu ještě moc neorientovala a kdekdo na nás troubil.
Když jsem dostala řidičský průkaz, moc jistá jsem si na cestě nebyla a to byla velká chyba. Koupila jsem si starší auto s horší spojkou a do kopce na zelenou na křižovatce jsem se rozjížděla až napotřetí. Auta mě předjížděla. Měla jsem však autíčko nacpané špalky na topení na chatu, tak jsem to přikládala ve svých sladkých dvaceti letech tomu, že to bude ten důvod. Při první jízdě jsem také ve svém autě musela vytáhnout sytič, po chvíli zandat zpět a jet. To mi však nikdo neřekl, takže jsem po deseti km jízdy na sytiči s šíleným kraválem auta dojela za známými, kteří akorát konstatovali, že mám spálené svíčky, že to auto bude chudák a kdesi cosi.
Nikdo v naší rodině autem nejezdil, já jsem byla taková první vlaštovka, ale bez zkušeností, s velkým elánem... přesto jsem to po čtvrt roce vzdala, protože jsem se všude vozila, byla nervozní, auto lezlo do peněz a také jsem mj. začala docela přibírat.

Jsem ráda, že mám manžela, který jezdí autem rád a naší rodinku vždy odveze, kam potřebujeme a vím, že se za volant už asi neposadím.

Ula

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 12. března 2012: Vaše historky z autoškoly

  • Zavzpomínejte na dělání řidičáku - jak vám to šlo? Prožila jste něco vtipného? Nebo naopak nebezpečného? Udělala jste řidičák napoprvé?

Příspěvky na toto téma mi zasílejte nejpozději 12. března 2012 v 15.30 hodin na redakční e-mail (viz níže). Pokud váš příspěvek uveřejním, potom máte šanci na získání krásného dárku - dvou srdíčkových bonboniér I Love Milka. A pokud chcete mít větší šanci na uveřejnění, ať je váš příspěvek alespoň dvakrát tak dlouhý jako tento odstavec textu.

milkamilka

Reklama