Různých variací na rumové kuličky dnes přichází do tématu „rychlé vánoční cukroví" hodně. Tyto zaslala čtenářka Ula. Prohlédnout si je můžete i nafocené. Sbíhají se vám sliny?

Rum, rum, ať žije rum! Tedy, ať žijí rumové kuličky - takto by mohl znít slogan k dnešnímu tématu „rychlé vánoční cukroví". Tuto variantu rumových kuliček zaslala čtenářka Ula...

Klasické rumové kuličky

Zasílám Vám recept na naše klasické rumové kuličky, které v naší rodině dělám často, nejen o Vánocích. Ač jsem totiž vyzkoušela různé recepty na cukroví, vždy jsem se k těmto kuličkám ráda vrátila. Dělávám je den před Štědrým dnem. Protože jsem si říkala, že pošlu i fotku a zároveň jsem na ně já i celá rodina dostala chuť, tak jsem se do nich pustila i dneska.

rumkoule

Recept:

  • Suroviny - piškoty, rum, káva, máslo, čokoláda, ořechy, kandované ovoce, rozinky, kokos, kakao

Prac. postup - balíček 120 g piškotů rozdrtíme v míse, přidáme půl hrnku vlažné kávy, 10 lžic rumu, hrst rozinek, hrst kandovaného ovoce, hrst vlašských ořechů, 100 g másla, 50 g čokolády na vaření, 5 lžic kakaa, 5 lžic kokosu a vypracujeme v tuhé těsto, ze kterého děláme kuličky a obalujeme v kokosu. Dáme vychladnout.

Zaručeně z mísy s cukrovím zmizí nejdříve. Dobrou chuť.

Ula

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Rychlé vánoční cukroví

Máte nějaký rychlý recept na vánoční cukroví? Sem s ním!

Tématem je dnes vánoční cukroví. Vánoce jsou už opravdu za humny, ale vy nestíháte napéct? Nezoufejte! Čtěte dnes magazín Žena-in.cz a posílejte do něj své rychlé recept na vánoční cukroví! Máte recept, se kterým lze udělat nějaké cukroví snadno, rychle a bez šíleného pobíhání a shánění deseti ingrediencí? Pokud ano, pošlete mi ho na e-mailovou adresu redakce. Získat za něj můžete 500 bodů do Velké vánoční soutěže a dárkové balení čajů PICKWICK se skleněným hrníčkem!

Přiložíte-li jednu fotku hotového cukroví, máte větší šanci na uveřejnění!

pik

Reklama