K rozporu v názoru na slavení Valentýna jako svátku zamilovaných došlo v rodině čtenářky Uly. S manželem si v tomhle ohledu příliš nerozumí, takže slaví spíše 1. máj. Téma dne: Valentýn.

Dnešní téma se celé točí okolo svátku lásky - Valentýnu. Čtenářka Ula by tento svátek slavila ráda, ale její manžel je proti - více si přečtěte v jejím příspěvku...

Svatý Valentýn - svátek zamilovaných

Vážení v redakci,
tento svátek bych docela ráda slavila. Manžel je ale docela proti, protože má pocit, že se jedná spíše o komerční záležitost. Já mu musím dát za pravdu... Je zajímavé, že se tento svátek slaví zrovna v době, kdy je venku zima, není čas a počasí na romantické procházky a celkově je to takové nehostinné období. Zato taková dobrá večeře v restauraci tento den přímo láká. Ale jak jsem psala, mám smůlu, manžel to neuznává.
Slavíme tedy spíše 1. máj - lásky čas. Já to beru tak, že je to náš svátek, který patří do naší republiky a Valentýn, importovaný po revoluci, slaví spíše mladší ročníky.

V únoru je Valentýn,
nám to však nic neříká,
možná že to bude tím,
že ho dovezla Amerika...

Já si počkám na náš máj,
na rozkvetlé louky, stromy,
to pak bude venku ráj,
polibků hned mezi všemi.

Krásného Valentýna přeji všem, kteří ho slaví a kteří mají vedle sebe někoho, koho milují a je mu s ním dobře.
Ula

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 14. února 2011: Valentýn

  • Slavíte svátek Svatého Valentýna?
  • Rozdáváte Valentýnky?
  • Máte nějaký hezký valentýnský zážitek?
  • Jaký je váš názor na Svatého Valentýna jako na oslavu lásky?

Odpověď na jednu z těchto otázek mi zašlete do redakční pošty (viz adresa níže). Vyhrát můžete krásné fondy TORO pro romantické večerní posezení a k nim přidáme ještě ORION srdíčko Modré z nebe! Pokud chcete mít šanci na výhru, dbejte na to, aby byl váš příspěvek dlouhý alespoň jako dva tyto odstavce.

POZOR! Dnes ráno jsem vyhlásil Valentýnský turnaj v samolodích! Najdete ho po přihlášení pod horní lištou magazínu, když kliknete na odkaz Turnaje!

toro a orion

Reklama