Na co se kromě jarního deště a Velikonoc těší čtenářka s nickem Ula? To se dočtete v jejím příspěvku doplněném fotografiemi. Děkujeme.

Milá redakce, miluji vůni jara... Zrovna začaly rašit různé rostlinky, na zahrádce už nám rozkvetly první sněženky, tak má člověk i hned lepší náladu, že zima je už za námi a bude od ní chvíli pokoj... i dny se začaly prodlužovat, stmívá se okolo 19 h večer, tak můžu s dětmi dělat odpoledne delší procházky a vychutnávat si jarní přírodu.

Nejvíce mi však voní vzduch po dešti. Tady v Ostravě jsme se přes zimu dusili den co den. Kdo tady nebydlí, neví, co to je. Štípalo mě v očích, krku... nedalo se to vydržet. Několikrát byl vyhlášen signál regulace, kdy lidé ve vlastním zájmu péče o své zdraví neměli ven vůbec vycházet. Ale vydržte s dětmi třeba 10 dní doma... nevětrat. Píšu to proto, že když teď zapršelo a déšť spláchl ten prach a těžší vzduch, bylo mi najednou na světě krásně a říkala jsem si, že tohle období bych klidně mohla mít celý rok.

jaro

Takže mně voní nejvíce vzduch po dešti - jarním deštíčku.Jaro pro mě znamená i krásné jarní svátky - Velikonoce. Tentokrát svátky vycházejí na konec dubna, máme tedy všichni dost času si je užít a vyzdobit si byt a kochat se jím.

jaro

Měla jsem totiž v posledních letech spíše pocit, že když svátky jsou ještě na sněhu, tak v dubnu po Velikonocích už mi výzdoba doma přišla „pasé“.

jaro

Jaro mi připomíná to, že můžu s dětmi na dětské hřiště, kde se náležitě vydovádí, budou pak lépe spát a maminka si také více odpočine.

Jaro mi také připomíná výlety, které zase „voní dálkou“, a i když to nemusí být vyloženě cizina, každý odjezd máme rádi, protože se zase můžeme s novými zážitky vracet domů. Jaro pro mě znamená mláďátka, hlavně kůzlátka, posílám proto foto živých exemplářů.

jaro

Jaro znamená i kolo... jako inspiraci posílám foto z vlaku, kdy jsme jeli do Luhačovic.

kolo

Byl státní svátek, kolařů proto plno. Do vlaku Regionova se vešly čtyři kočárky a snad 16 kol. Kapacita je však snad jen šest kol. Průvodčí chtěl ale odbavit všechny, tak jsme byli jak sardinky. Ale dojeli jsme v pořádku. Tkhle na mě jaro působí, ale hlavně jsem ráda, že UŽ PŘIŠLO!

Krásný den. Ula

Určitě jste také rdy, že je jaro tady. Co znamená pro vás? S jakými vůněmi si jaro spojujete? Podělíte se snámi o své jarní zážitky?

Napište nám na redakce@zena-in.cz