Ale nenechte se mýlit. Začátek jejího vzpomínání ve vás zanechá dojem, že máte co dělat s tichým géniem zahloubaným do knih a nakonec dojdete k oholené hlavě okované železem. Jako vždy se ale dobře pobavíte. Díky TTT

Jaká jsem byla puberťačka? Já myslím, že vcelku průměr. Tak za prvé jsem velmi brzy pochopila, že učitelé jsou úzkoprsí blbci, kteří zamrzli vývojově na úrovni měňavky a je třeba jim to dávat náležitě najevo. Nevím, proč se všichni hlásili, když chtěli něco říct. Přitom nejlepší čas k ideologickým monologům je, když nemluví nikdo nebo jen učitel...tedy nikdo. Beztak byly tyto středoškolské ústavy zřízeny jen pro to, aby záplava mladých géniú nesvrhla režim i měnovou politiku dříve, než budou dospělí a právně postižitelní.

Žádným divokým partičkám jsem ale neholdovala. Většinu času mi byli za společníky velikáni světové i české literatury opomíjeni osnovami. Zato však byli velmi často taháni profesorem během hodiny z pod mé lavice. Vždycky uprostřed nejlepšího....sakra. Ovšem u maturity byl můj čtenářský deník zajímavě naducané a šťavnaté čtení.

Ani oblečením jsem se nějak nevymykala. Džíny....pár děr navíc a po straně je držely sichrhajsky a jasně žlutá tkanička od bot. A samozřejmě triko s pofiderním obrázkem, který stejně nebyl vidět přes kovový řetěz na mém krku. Když jsem odrostla, tatínek ho věnoval majiteli německé dogy na donošení.

Jak vidíte, co se týče šperků jsem byla nenáročná. Na jednom uchu jsem měla jedenáct naušnic, na druhém osm, jednu v nose, chvíli v obočí, ve rtu a do těch ostatních vám nic není:) Normálně by to tolik ani nevyniklo, ale má hladce vyholená hlava umocňovala dojem dokonale. Pamatuji si na maminku, kterou můj nový účes zastihl nepřipravenou a nastydlou. Nemohla mluvit a tak v první chvíli hrůzy jen pět minut excitovaně pištěla.

A propos...rodiče. Tatínek toho moc nenamluvil, ale velmi často chodíval štípat dříví místo diskuze. Pár let jsme měli dřeva na dobu ledovou. Zato s maminkou jsme se nedohodly, kdo že bude mít to poslední slovo. Asi jako byste posadili šílence s výbušninou u pasu od Al Aksá proti Hitlerovi na kávičku, sachr a rande naslepo. My se nedohodly v podstatě ani kdo je ten šílenec a kdo Adolf. No mazec.

A hudba? Víte, jak se někde sjede banda lidí, devastují louku i ušní bubínky srnek a usedlíků několikadenním tuc tuc tuc tuc než je rozežene Paroubek a vodní dělo....Od určitého věku s nimi soucítím:)

TTT

PS: Věřím, že až začnou dospívat mé děti, všechno si živě a barvitě připomenu ještě jednou.

Díky za úžasný příspěvek, který mě fakt pobavil. Jako bych to viděla: Maminka excitovaně pištěla a tatínek štípal dříví...

A co vy, milé ženy-in?Jaká byla vaše puberta? Také vcelku průměr, nebo jste se něčím vymykala? Jak jste chodila oblékaná, namalovaná, co jste měla na hlavě? Přiváděla jste rodiče k šílenství, nebo nad vašimi výstřelky mávli rukou? Pamatujete si na nějakou příhodu z období puberty?

Napište nám na: redakce@zena-in.cz

Reklama