Hádejte, jaký univerzální lék má babička naší čtenářky s nickem TTT. Možná tušíte, ale s jistotou se to dočtete v jejím příspěvku, za který děkujmeme

Mé babičky jsou studnicí moudrých rad. Tak například ta z maminčiny strany vždy trhala kopřivy bez rukavic a vyprávěla nám, jak je to báječný lék proti revma. Revma neměla zato nervy v pravé ruce k stáru mrtvé, takže by necítila, ani že se drží kulmy za špatný konec. Ale i ty naše pokusy babičku napodobit k něčemu byly. Tak například vím, že kopřiva mlaďounká jen tak polechtá  Ale na ty, dobře živené ilegální skládkou v místech, kde jim slunce nekrade vodu, co sahají výš než k vašim očím ,prosím nesahat. Dva dny nevíte, jestli jste nesáhli místo na kytku do pasti na medvěda.

Babička z tatínkovy strany nepřekonává zrádnou květenu a k manuálním činnostem moudry neoplývá. Ale jak jí stroj na zmrzlinu usekl malíček, vypráví moc ráda. Ovšem disponuje celou řádkou lidových rčení na téma lidská hloupost. Tak třeba grafiti komentuje slovy :" Jména hlópéch na všech slópech."  Když jí něco přivezu:" Hlópé, kdo dává, hlópější, kdo nebere." . Výsledky hlasování poslanecké sněmovny:" Hlópému všechno hlópé."  Uplně unikátní mi přijde povzbuzování dětí, které se snažím od sebe odtrhnout:" Nervite se, máte vlasy, kudlite se."  vyhrává pak nejkratší glosa:" Po přízni řízni." Já tam fakt ráda jezdím.

Ale podle nářečí jste asi pochopili, že univerzální recept na zlomenou nohu, nízký tlak, ekzém či prevenci rakoviny předepisuje babička šťopičku slivovice.

ToraToraTora

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Jasně, spálit červa. To říkal zase můj dědeček

Vzpomenete si také na nějaký "babský"recept, milé ženy-in? Předejte moudra svých předků dál a prozraďte nám některé. Osvědčily se vám spíš při léčení, vaření, nebo úklidu? Na jaký babský recept nedáte dopustit právě vy? Napište nám, podělte se s námi o zkušenosti a moudra vašich babiček. Ale i dědů

Pište na redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama