Úsměvné vyprávění čtenářky ToryToryTory vás seznámí se situací okolo třídění odpadu ve městě, kde bydlí.

Je to u vás podobné?


No jasně, že třídím. Tak nějak důkladně jsem tomu přišla na chuť, když jsme začali s mužem bydlet pohromadě.

S kadencí kulometu vzor 24 jsem vytřídila všechny fotky jeho bývalky z fotoalb. Mé oko jestřába a ruce pražského kapsáře bleskově vyhmátly i keramické sošky a plyšové psíky, partizánsky rozmístěné po celé garsonce o velikosti cely thajského kriminálu. Ulevilo se mi. Nicméně jsem v třídění pokračovala.

Jelikož to bylo krátce poté, co jsem já sundala všech 20 náušnic a psí obojek z krku, musel přinést svou oběť i on. Aniž by o tom věděl, zbavil se všech slipů infantilní velikosti a se zajímavě asijsky komolenými názvy populárních značek, bílých ponožek, jelikož je za mými zády nosil do sandálů a nakonec i několika párů bot, které nazýval svátěčními lakýrkami, ale nebyly dobré ani na kremaci.

Kontejnery na textil se v našem městě nevyskytují. My to nosíme do „Bronxu". Tato čtvrť má s tou zahraniční společnou jen populaci obyvatel tmavší pleti. Pravda je, že ač tam vyložíte cokoliv, než nastartujete, už to tam není. Nedejbože, aby vám tam upadlo něco, co ještě budete potřebovat. Däniken by se měl vykašlat na černé díry v kosmu a prozkoumat to u nás. To je fičák.

Jinak třídíme takřka vše. Jen u kontejnerů na sklo mám trochu špatné svědomí. Ne, že bych třídila špatně, ale jsou tam tak malé otvory, že je nutno házet lahve jednu po druhé. Za prvé to trvá dlouho a za druhé si člověk tak trochu kus po kuse připomene, co byl jedno ráno s bolavou hlavou rád, že zapomněl.

Jelikož památkáři považují kontejnery na tříděný odpad za nevhodné pro první zónu, musím běhat s odpadky dál. Nemusím je tahat v ruce, ještě používáme kočárek. Občas se u kontejneru potkám s jedním pánem též s kočárkem. Zatímco já na něm vezu syna a odpadky, které co nejdřív odhodím. On odpadky vytahuje a na kočárek nakládá k prošlým bagetám od supermarketu a prázdným lahvím. Po sedmi letech na mateřské je holt člověk rád, že přijde mezi lidi a může s někým prohodit pár slov. Pán patrně dle kočárku usoudil, že jsme spřízněné duše a zdraví mě i ve městě.

Jen papír tam nehážeme. Ten si bere dcera na sběr do školy. Výtěžek jde na adopci na dálku. Naše škola podporuje tři děti. Konečně mám pocit, že ty letáky s reklamou na superlevné zboží, které je na papíře nikoliv v regálech, dojdou užitku.

ToraToraTora

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Třídíte odpad?

Jaký je váš názor na třídění odpadu? A třídíte?

Své odpovědi mi posílejte na redakční e-mailovou adresu...

Pokud chcete, aby byly vaše příspěvky uveřejněny, musí mít alespoň jeden středně dlouhý odstavec textu. Z uveřejněných příspěvků vyberu jeden, který odměním pěkným dárkem! A to kazetou PICKWICK 9 chutí čaje.

9 chutílupa

Reklama