Jakým způsobem selhala čtenářka ToraToraTora při kojení? Přečtěte si její příspěvek k dnešnímu tématu...

Jaké mám vzpomínky na kojení?

Já byla odhodlaná kojit až do úplného ukojení. Však vybavená na to jsem. Do toho ta masáž plakáty s rozesmátými plně kojenými miminky, vyřehtané kojící matky, spokojený lékař doporučující kojení jak vystřižený z katalogu Quelle. Kdo nekojí s námi, kojí proti nám.

Dcera byla při chuti od samého začátku, cpala se dokud jí mléko neteklo nosem. A že ho bylo plno. Prý se tvorba časem přizpůsobí poptávce. Houby...nebo si autobus kojenců objednal krmivo a já o tom nevěděla. Má prsa velikosti D měla rozměry F, vložky do podprsenky jsem měnila snad po hodině a v noci spala obložená ručníky, abych spala alespoň chvíli v suchu. Dcera přibírala kilečko za měsíc a i přes všechny peripetie to pro nás byl ten nejlepší nejjednodušší a nejlevnější způsob krmení naší prvorozené. Po půl roce jsem měla rozkousaných bradavek a podprsenek velikosti padáku luftwafe plné zuby a pomalu jsme přešli na pevnou stravu.

Se synem se situace takřka opakovala. Jen už jsem ze spousty věcí nebyla tak vykulená a na některé si zvykla, rezignovala.Co se týče jídla, rozjel se pěkně... ještě nezastavil.

Ovšem s benjamínkem to bylo peklo. Mléka bylo od počátku jen tak tak. Přikládala jsem ho často, pila čaje,do krve rozpraskané bradavky mi vháněly slzy do očí a snažila se být statečná a trpělivá. Mohutně mě v tom podporovaly pohrdlivé poznámky tchýně o matkách, co kupují Sunar. V podstatě by byl i Herodes lepší kojná než „ty co své děti nekojí". Mluvila jsem o tom s naší pediatričkou, že to nevidím růžově. To bylo jak když otevřu leták laktační ligy.

Nastal den kontroly, vážení. Ještě ráno jsem zatla zuby a nakojila ho, odříhnul, ubliknul mléko smíchané s mou krví a šli jsme na kontrolu. Za dva týdny nepřibral ani deko. A zase ty kecy o výhodách kojení...Být to tak ještě chvíli vychovám upíra a ne člověka. Poslala jsem někam paní doktorku, tchýni, koupila sušené mléko a dala konečně svému synovi najíst.

Kojení je pro miminko fajn, stejně jako spokojená máma. Možná kdyby se méně kecalo o kojení a konečně někdo uznal, že i matky jsou jen lidé, nemusela bych tu teď brečet jak hysterická subreta, že jsem SELHALA.

ToraToraTora

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Kojení!

Jaké jsou vaše vzpomínky na kojení?

Pište mi své příspěvky na téma „kojení"! Odpovězte na výše položenou otázku, nebo svou odpověď nějak rozviňte. Napište i o svých zkušenostech, co si myslíte o dlouhodobém kojení, třeba do čtyř let věku dítěte a naopak, co si myslíte o ženách, které vůbec nekojí? Kdy jste přestala kojit? A jaký je váš nejkrásnější kojící zážitek? Kojila byste na veřejnosti? Otázek ke kojení je zkrátka mnoho. Vaše odpovědi nechť jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec, jinak nebudou mít šanci na získání skvělého dárku: dévédéčka Cvičení po porodu a čaje Lipton broskev a mango v pyramidových sáčcích!

Příspěvky posílejte na e-mail...

Reklama