Milý Jakube,

gratuluji k černému Petrovi. Dneska To máš na hrbu Ty:)

Holky jsou podobné tatínkovi, kluci zase na maminku a snachy na tchýni. Máme to v rodině zařízeno už tak, že věta: „Jsi jak tvoje matka," patří k těm nejhorším nadávkám, ke kterým se v hádkách uchylujeme. Tohle vypustit z pusy je jak odvázat Krakena. Ne, že bysme trpěli nějakou nevraživostí vůči svým rodičům, spíš je akceptujeme se vším všudy.

Zrovna nedávno byla manželova maminka u nás na návštěvě. tedy ona venčila děti, tak jsme ji pozvali na oběd a pak nám ještě chvíli týrala péra v gauči u kávy. Mezitím se stihla s manželem rafnout. Jelikož jejich hádky končí vždy velmi teatrálními gesty a nejméně půlročním obdobím aniž by jeden druhého viděli, snažila jsem se je objektivně rozsoudit a odvést pozornost k jinému. Ovšem žena musí mít vždy poslední slovo, cokoliv poté řekne muž je jen začátek další hádky. Proto si ani tchýně neodpustila na závěr podotknout takové malé zadostiučinění: Synové si vždy vybírají ženy dle vzoru svých matek. A odkráčela středem.

Ona to sice myslela jako pochvalu pro mě, ale kýbl vroucí vody by snad byl milosrdnější, ne? Když vyvanula z bytu ona i odér Diora, došlo mi, co řekla. Jsem stejná jako moje tchýně. Měla jsem dlouho o čem přemýšlet:( Ta podoba...

U babičky na zdi visí uhlem kreslený obrázek. Je na něm moje prababička a drží na klíně hambaté miminko-babičku. Jen  kokrhel z vlasů a móda první republiky  odlišují obraz od fotky, kde tentokrát babička drží na klíně jiného naháčka-tátu. Od pasu dolů tam nějaký rozdíl bude, ale jinak nic. Kdybych chtěla fotku sebe a dcery na klíně, stačilo by ofotit a trochu dobarvit ten obraz prababičky. Kdykoliv k ní přijedu, ten obraz mě tak trochu děsí. Jako kdyby někdo namaloval mě, kdyby někdo v době, kdy Hitler byl bezvýznamný ukřičený nikdo tušil, že to naše geny přežijí a budu mít takové pěkné miminko.

Doufám, že obraz zachovám, až jednou dcera bude držet na klíně svého naháčka:)

Ale tohle ber, Kubo, naprosto, ale naprosto nesoutěžně. Vyhrála jsem už včera, tak nechci holkám kazit soutěž – vyjádřit jsem se ale musela.

Krásný den!
ToraToraTora

Poz. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Posílejte mi dnes příběhy a fotky o své příbuzenské podobnosti. Máte bratra, který vám z oka vypadl? Dědečka? Bojíte se, že jednou vaše děti budou po vašich rodičích? To všechno mě zajímá! Vaše strachy, radosti i humorné historky, ideálně doložené fotkou, anebo naopak vaše fotky a fotky vašich příbuzných doložené krátkým komentářem, čekám pod heslem „Pribuzenska podoba“ na e-mailu: redakce@zena-in.cz. Nejlepší příspěvek oceníme malým dárkem!


C) Jedna ze záporných postav nového českého filmu Poslední děti Apoveru.

Reklama