Jen tak pro zajímavost: Po druhém dítěti se dvoreček začal plnit kočkou, pejsky, slepicemi, holandskými zakrslými kozičkami, poničkou, králíčky, kteří nejsou k snědku, morčátky a jako svatební dar dostali párečekminigottingenských prasátek

Milá redakce, i já se připojuji svým článkem k dnešnímu tématu! Snad od narození miluji všechna zvířata a nejvíce koně. Bohužel lásku ke zvířatům mám jako jediná ze tří sourozenců a ani rodiče nejsou zvířecími příznivci. Ale měla jsem jediné štěstí, že jsme bydleli vedle neobývaného statku mých prarodičů a s babičkou a dědou jsme bydleli ve stejném domě. Takže co se týče zvířat, měla jsem jich od malička plno. A i toho koně jsem se díky babičce a dědovi dočkala. I když to byla dáma v koňském důchodu.

Svého budoucího muže jsem si také hledala tak, aby měl stejné plány do budoucna, do kterých byla plánovaná zvířata a hlavně kůň. Nikdy bych nikoho nechtěla měnit k obrazu svému, to raději ať jsme stejní blázni od přírody. Do vztahu jsem šla s canisterapeutickým pejskem, po prvním dítěti jsme si pořídili venkovský domeček a po druhém dítěti se nám začal dvoreček plnit kočkou, pejsky, slepicemi, indickými běžci, holandskými zakrslými kozičkami, poničkou, která v květnu čeká hříbátko, králíčky, kteří nejsou k snědku, morčátky a naposledy jsme jako svatební dar dostali páreček minigottingenských prasátek, takže na konec léta plánujeme selátka.

Manžel začal budovat základy na stáj, kterou budeme dělat sami a svépomoci, tak snad do pěti let přibyde i vysněný koník. Myslím, že my už doma máme vše, co jsme si vysnili, hlavně máme jeden druhého.

S našimi chlupatými kamarády je plno radostí a legrace. Kozlík Matěj umí dávat pac jako pejsek a dvouletý syn s ním v létě leží na trávě. Kačer indického běžce Max zase rád poštipuje kobylku Zorku do nohou a břicha. Kozy Tereza a Rozárka se zase rády perou s nalezencem německého ovčáka Jimmym. Holky skáčou po zadních a Jimmy se je snaží lapat tlamou. Prasátko Pepík se zase chystá na jaro, kdy chceme navštívit lidičky ve stacionáři. Navštěvovali jsme je s pejskem, který už nás opustil. Prasátko pro ně bude snad příjemným a jistě potrhlým zpestřením. Všechna zvířátka byla letos přítomna i na naší svatbě a zúčastnila se i focení, což pan fotograf zažil poprvé.

Když jdeme všechny večer poklízet, koukáme na všechny jako na televizi, jak se spokojeně krmí. V létě pak máme televizi celodenní, protože jsme pořád venku a něco děláme. Při siestě si pak dáváme kafe a rozhlížíme se kolem, jak se všichni pasou, kdo koho nahání, s kým se přetlačuje a koho popichuje. Nejvíce se těšíme na nové přírůstky a každé narození nových kůzlátek nebo morčat nám přináší velkou radost a povzbuzení.

Na druhou stranu je to plno práce a starostí, pokud nějaké zvířátko onemocní. Veterináři nejsou zrovna levní, byrokracie ze strany státu je příšerná, co se týče nás, hobby chovatelů. Kdejaké zvíře musí býr registrováno, při jeho narození či prodání se vyplňují formuláře... Ale nikdy bychom naše mazlíky nedali pryč. Snažím se teď rozjet e-shop, abych po mateřské nemusela dojíždět do práce pryč. Při vší snaze by se to hlavně v zimě nedalo stíhat, postarat se o ně o všechny. A že zimy tady bývají drsné. Kolikrát nevyjedeme od domu. Pokud se nám podaří rozjet e-shop, který by vydělával alespoň na péči o zvířátka, budu moc ráda. Ony samy dělávají v létě radost lidem ze stacionáře a dětem z dětského domova, nemluvě o kolemjdoucích. A to mě vždycky těší. Je tu dost živo a naši mlsní chlupáči se hrozně rádi mazlí:)

S pozdravem a přáním dlouhých šťastných let s Vašimi mazlíčky tindi!

Milá tindi, vy jste úžasná. Jak to všechno stíháte a uživíte? Držím vám palce, ať vám ten elán vydrží a práce s e-schopem vyjde