a dokonce se je snaží sníst do hodiny od probuzení, takže svůj snídaňový rituál pojala v duchu zdravého životního stylu. Dnes by mohla jít skoro příkladem, ale vždycky to tak nebylo

Milá redakce, právě jsem dosnídala, tak mi to nedá a připojím se se svoji troškou do mlýna.. psát o tom, že snídaně je základ, to je jako nosit dříví do lesa. Křičí to na nás z kdejaké reklamy. Reklamu dělat nechci, nene. Také jsem měla období bez snídaní, ale slyšela jsem větu:“ Kdo se ráno nenají, ten se večer přežere.“ A něco na tom bude. Navíc péče o malé děti a celou domácnost zabere opravdu nemálo času, tak jsem si kolikrát až večer při silné bolesti žaludku uvědomila, že jsem dnes vlastně ještě nic nesnědla. Prostě nestihla. A když si k tomu připočtu noční směny, po kterých jsem nechodila spát, na problém je zaděláno.

Snídaně miluju, je to takový můj čas, jen můj. Manžel je sova, on se mnou nevstává a já tu chodím po špičkách, abych nevzbudila ani děti a mohla si svoji snídani v klidu a tichu vychutnat. Ano, nejprve ranní hygiena, také doplním pračku, posbírám, co se tu nemusí povalovat, pokud nejdu spát jako poslední a nemám uklizeno od večera, takže ani já do dvaceti minut nestíhám jíst.

Ale četla jsem, že by se měl člověk najíst do hodiny po probuzení, to se snažím stíhat. Snídám vločky. MIluju je s kefírem nebo bílým jogurtem a ovocem. Přidávám i otruby a semínka. K tomu velký hrnek kávy s mlékem a kyblík čaje. Dost jsem své tělo huntovala a aby trochu fungovalo, musím se o něj dobře starat, takže si už hlídám i pitný režim. Kefír si dělám domácí, takže mám na kychyňské lince dvě sklenice s mlékem a kefírovými houbičkami.

Jednou se mi stalo, že jsem se v pátek večer hodně zabrala do pletení a šla spát opravdu až nad ránem a dcerka vstala dřív než já a chtěla mi udělat radost a přinést snídani do postele. Chuděra nasypala vločky a semínka do misky a nabrala kefír i s houbičkama a celá šťastná šla do ložnice.

Představte si takové pětileté mrně, jak nese tác pomalu větší než je sama a očička září štěstím, že už je velká jako maminka, že chystá snídani ona, že nese mamince snídani.. poděkovala jsem a dopoledne, když si dcerka hrála, jsem obírala z kefírových houbiček vločky a semínka a dávala je zpět do mléka. Ona si chuděra nevšimla, že kefír cedím.

Ale potěšila mě a moc. Ke snídání a zdravému životnímu stylu vedu i naše děti. Bez snídaně nemohou vyrazit do školy. O víkendu je to lepší, je více času a klidu. Jen ty společné snídaně jsou spíše vyjímkou. Ale sejdem se třeba u společné svačiny či oběda.. I když nikdo nesnídá sám.

Já s ž-inkou, dcerky společně a manžel taky u pc.

Takže dobrou chuť všem..

Tina5

Milá Tino5, to byla moc roztomilá příhoda s dcerkou, která vám přichystala snídani. Mám jen dotaz: Ten kefír děláte z trvanlivého mléka, nebo máte nějaké kvalitnější? Mám pocit, že trvanlivé mléko není ani mléko

Jak vypadá vaše snídaně, milé ženy-in? Také nám o ní něco napíšete? Máte nějaký snídaňový rituál? Jaké jídlo u vás nesmí po ránu chybět? Jste spíš na sladké, nebo na slané snídaně? Snídáte dietně, nebo spíš vydatně?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

 

Reklama