Příspěvek poslala (jestli dobře počítám) i šestinásobná maminka s nickem Tina5. U všech svých dětí si přesně vybavuje, co jí po jejich narození „blesklo hlavou“. Tento zajímavý příspěvek určitě stojí za přečtení.

Milá redakce, děkuju za krásné téma.
Je to trošku úsměvné číst, koho co napadlo, ale nakonec vše dobře dopadlo a pro každou maminku je to její miminko úplně nejkrásnější. Když se mi narodil první syn, měl úplně černé vlásky, já blondýna, tak jsem si řekl - kluk a celej černej po tátovi. No, nakonec je syn hodně podobný na mě. Po synovi následovala dcera - malinká krásná, roztomilá.. Když jsem čekala třetí dítě, syn si přál bráchu, dcerka sestřičku. Narodila se holčička - plešatá, ale moje a syn do večera s nikým nepromluvil. Dnes už není plešatá, je krásná modrooká blondýna.

Po čtvrtém porodu jsem se zeptala, zda je to kluk. Ne, dcera. Ale byla - nádherná, veliká a slaďoučká. Po pátém porodu jsem se taky zeptala, zda máme syna. Ne, krásnou holčičku. Skutečně - nádherná holčička po tatínkovi A poslední? Ano, hádáte správně, máme holčičku. Už jsem se na syna neptala. Každý nám ho předpovídal, každý nám ho přál. Nějak se nám nepodařilo okolí vysvětlit, že jsme si ještě přáli dítě ne syna a bylo nám to jedno. (no, já tajně doufala v dcerku, bylo by mi líto těch šatečků :-)))

Poslední Markétku jsem málem obrečela. Byla jsem vděčná za tak krásný a nezasloužený dar jakým je živé a zdravé dítě. Dřív jsem to brala jako samozřejmost a když se rozhlédnu po okolí, úplně samozřejmé to není. Když to tak po sobě čtu, vypadá to, jak kdybych rodila jak na běžícím páse :-)) Ne, synovi je 19, nejmladší princezně 1,5 roku. Jsem moc ráda, že je máme, i když snadné to není.

Krásný, i když upršený první letní den.
Tina5

__________

Klobouk dolů, maminko. Všem kupu štěstí, hromadu zdraví, trošku víc těch penízků, pevné nervy, silnou vůli a hodně lásky všude kolem.

Saša

Téma dnešního (prvního letního dne) 21. června: Na ten první pohled nikdy nezapomenu

Dnešní téma je o prvním pohledu na naše děti.  Ať už na ty nedávno narozené, na odrostlejší, nebo na ty, které už rodičovské příbytky opustily. Pohled na ně však zůstává, hlavně ten první, pro mnohé nezapomenutelný.  

 • Ty čtenářky, které na ten první pohled už zapomněly, jistě svou paměť rády oživí
 • Ty, které to zažily nedávno, určitě si první pohled na jejich miminko rády připomenou
 • A ty, které to teprve čeká, těm tento nezapomenutelný první pohled ze srdce přeju

Ať už se výchova dětí podaří nebo nepodaří, ať už je dítě slušné, nebo je to malý lump, a v neposlední řadě, ať už se narodí miminko zdravé, či nemocné, první pohled - těsně po narození, ten je nezapomenutelný. Co všechno nám v tu chvíli proběhne hlavou?

 • Ty jsi ale krásné miminko
 • Ty jsi ale ošklivé
 • Ty jsi celý tatínek
 • Co tě asi v životě čeká, ty můj drobečku
 • Ty jsi mi ale dal(a) zabrat
 • Budu tě milovat a chránit po celý život
 • Konečně jsi tady
 • A nebo také nic...

Spoustu jiných dalších otázek a také odpovědí. Ty už jsou na vás, milé čtenářky. Co vás napadlo při prvním pohledu na vaše děťátko?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek tentokrát odměníme i dětským dárkem: hrou FERDA: Hodiny a čísla

ferda

Pokud máte děti, které už hodiny znají, můžete počkat s hrou na vnoučátka, případně jí obdarovat nějaké jiné, vám blízké malé dítě v okolí.

Reklama