ale jedno z nich vyžaduje zvláštní péči. Kocourek Matýsek se bojí samoty. jakmile mu lidé zmizí z dohledu, začne naříkat a neuklidní se, dokud se jeho lidská rodina neobjeví. Je to normální, umíte poradit, milé ženy-in?

Zvířátka-to je něco pro mě. Celý život jsem obklopená zvířaty. Děti domů nosily, co kde našly.Tak se u nás vystřídal celý sortiment zoo, počínaje andulkami po kakariky, od křečíků po králíky, želvy, rybičky....Po přestěhování do domečku se přidali kočky, psi, slepičky, kačenky. A jak se staráme?

Kohout mě tahá z postele už po třetí hodině, odolávám do 5, pak mu vypustím harém a nakrmím hladové hejno. Následují kočičky, zatoulalo se jich k nám postupně už sedm. Pak jsou na řadě pejsci, jsou sice jen dva ,ale vydají a snědí za deset. Morčata a činčilu si obstarává dcera hned po ránu sama, odpoledne chodí se psy na dlouhé procházky, aby je utahala.

Žádná speciální péče, jen se snažíme o soužití příjemné pro obě strany. Jediný tvor se zvláštní péčí je ani ne roční kočička Matýsek. Je to vyjimečný zástupce své rasy-nesnáší samotu a je neskutečně fixovaná na lidi. Pokud jí náhodou zapomeneme samotnou v místnosti, tak hned jak to zjistí, spustí srceryvný pláč. Stačí zavolat:Matýsku, tady jsme!

Následuje rychlý úprk za námi, provázený vyčítavým mňoukáním, které přechází do spokojeného vrnění, k tomu ještě pomazlení se všemi, co jsou po ruce. Horší je to venku.

Matýsek se na zahradě někam zakouká, já mu poodejnu za roh a je zle. Kočičí nářek se nese široko daleko.. A to vítání, jako bychom se neviděli celý den. Má nás pěkně vycvičený, celá rodina pořád hlídáme, kde to naše stvořeníčko je, aby náhodou nebylo samo opuštěný. Naštěstí je pořád někdo z rodiny doma a tak se nemusí bát. Nevím, jestli je toto chování u koček normální, zatím jsme o žádné podobné neslyšeli.

Tepito

Ps.posílám pár fotek našeho zvířectva, ta černá kráska je Matýsek

kočky

psi

matýsek

Vaše zvířata vypadají opravdu spokojeně. Kočky jako sfingy, pejsci pohodáři, a Matýsek ve střehu

Reklama