To jsou nápaday, stěhovat se 2 týdny před porodem. Naštěstí na to čtenářka Tepito nebyla sama, takže skoro všechno odstěhoval její manžel...

Stěhování si nevybírá, je to stejná živelná katastrocfa, jako třeba povodeň. %Ctenářka tepito se poprvé stěhovala pouhé dva týdny před porodem.


Ne nadarmo se říká, že je lepší vyhořet než se stěhovat.

Poprvé jsem se stěhovala týden před porodem svého prvního dítěte. Dostali jsme byt ve 12. patře na úplně novém, rozestavěném sídlišti, kde prakticky nic nefungovalo - ani 2 výtahy. V té době jsem se sotva valila, stěhování musel zvládnout můj muž sám. Já jen pomalu chodila 12 pater nahoru a dolů a sbírala drobnosti, které cestou ztrácel.

Podruhé mě stěhování potkalo po seznámení s mým druhým mužem-to byla jednoduchá záležitost,pouze do vedlejšího vchodu. Krásné,plynulé, bez nervů a finančních nákladů.

Při třetím stěhování jsem byla stále v naivní pohodě - dojmy z předchozího stěhování mě ukolébaly do stavu,že stěhování je přeci sranda.

Nějak mi nedošlo, že mě čeká přesun vybavení z 5 místností, 2 koupelen, 3 dětí, psa a 3 koček. Manžel nás sice už 14 dní dopředu honil, abychom už začali s balením, ale já byla v klidu. Asi dva dny před velkým dnem jsem začala se systematickým ukládáním do krabic. Jak čas utíkal, tak má dobrá vůle, mít vše roztříděné, postupně polevovala. Čas se krátil a já mrskala do krabic, co mi právě přišlo pod ruku. S hrůzou jsem zjišťovala,že prázdné krabice sice ubývají, ale byt je přesto plný.. .Má milovaná knihovna se zdála nekonečnou. Nevím, zda víte, kolik váží jedna krabice od banánů plná knih-to je snad tuna.Ani dva lidi jí neunesly,tak mi nezbylo nic jiného, než těžkou (převážně lehkou) literaturu prokládat oblečením či jinými lehčími materiáli.V tu chvíli mi to přišlo jako dobrý nápad, ovšem při vybalování jsem se nestačila divit, co všechno se mačkalo po boku Hemingweje,Huga či Němcové.

Manžel přehlédl narůstající hromadu a poznamenal,že objednaná Liazka není nafukovací, a že musíme začít drobnosti stěhovat naším vozem.Šílenec narval naší škodovku až po střechu a pak po mě chtěl,abych se někam vmáčkla,protože potřebuje někoho,kdo mu pomůže v novém domečku vykládat. V té době jsem byla ještě relativně štíhlá,tak se mi povedlo nasoukat do škvíry mezi zadní sedačky,ale bylo to o fous.

Takto jsme jeli snad 20x..Přijel náklaďák,co se dalo, se naložilo a zbytek odvozili kamarádi. Na nás zbyli jako poslední děti, kočky a pes.Děti i pes byli v pohodě jen kočky byly v šoku-cestovaly poprvé.V té době ještě nebyly žádné přepravní boxy,tak kočičky byly v taškách.To se jim nelíbilo,jedna utekla a skryla se pod sedačku,druhá se strachy počůrala i pokakala..V nepříjemné odéru jsme absolovali poslední 20km jízdu a byli konečně komplet přestěhovaný.

Nyní nás čeká další stěhování-kupujeme malý stateček.Po zkušenostech z minula rozdávávám,prodávám a vyhazuji vše nepotřebné.Rodina mě brzdí,abych v rámci důkladné selekce nerozdala i je..

Tepito

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 28. 2. 2013: Stěhování

Téma je dnes trochu jiné, než jste, milé čtenářky, zvyklé. Částečně bude složené z vašich stěhovacích příběhů a částečně půjde o on-line zpravodajství ze stěhování redakce ŽENY-IN na novou adresu. Celá akce je domluvená tak, že mi vždy některá z kolegyněk pošle po internetu pár fotek a postřehů, tedy pokud se jí podaří někde připojit. V záloze je šéfredaktor Radek, který má internet a foťák v mobilu.

A teď k té vaší části: Posílejte mi historky ze svého stěhování a zaměřte se třeba na následující...

  • Proč jste se stěhovaly?
  • Odkud a kam?
  • Jak to proběhlo?
  • Byly nějaké karamboly?
  • Proběhlo stěhování podle plánu?
  • Co všechno jste po stěhování nenašly?

Jednu z přispěvatelek odměním pěkným dárkem. A protože se redakce stěhuje, necháme se překvapit, jaký dárek to vlastně nakonec bude, tedy co všechno po stěhování opravdu dorazí. Bude to buď nějaká kosmetika, hra, drobná elektronika nebo květina (když nic z toho nenajdeme). Sám jsem zvědavý. Vy se to dozvíte po konci tématu v poslední novince.

Pro vkládání novinek využijte dnes do 16.00 hodin speciální příspěvkovou sběrnici...

Reklama