Děkujeme za velmi poučný příspěvek od čtenářky s nickem Tana M. Co byste jí poradily, milé ženy-in?

Milá redakce, dnes je moc hezké téma. Já jsem si při dnešním tématu připomněla, že své děti jsem naučila téměř vše. Číst, psát, počítat, pracovat s počítačem. Prostě všechno. Do puntíků. Nedělalo mi žádný problém sedět s klukama, a vše jim v klidů vysvětlit, pochválit, odměnit.

Jediné, co jsem neudělala a to si budu vyčítat do konce svého života, hospodařit a ovládat "tok financí". Tedy konkrétně, nedokázala jsem jim ukázat jak se peníze těžce vydělaváji, jak se těžce šetří. To pokládám za velmi velký dluh vůči dětem. To bohužel mělo své důsledky.... zná to každý, kdo má děti.

Ovoce této mojí nezodpovědnosti přineslo těsně po škole první " hořké " plody. Jeden ze synů tím, jak nevěděl, jak je nutné 100x více dělat , než utrácet... tak se brzy dostal do spirály, ze které jsme já i manžel museli pomáhat . Jak jinak, platit za něho dluhy, které udělal v době, když dospíval. Chtěl se vyrovnat všem ostatním klukům ve třídě, chtěl mít mobil, počítač, chtěl chodit na festivaly hudby, bavit se, kupovat si in oblečení...

Dnes bych celkem uvítala, kdyby ministerstvo školství místo přiblblé sexuální výchovy ,, zavedlo pro děti předmět do výuky *peněžnictví, hospodaření s penězi. Hlavně pro puberťáky.

Přeji hezký den.

Tana M

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Já myslím, milá Tano M, že hospodaření s pěnězi se dítě musí učit už od útlého věku. V pubertě už je asi pozdě. Ale docela by mě zajímalo, kdo mu ty peníze půjčoval?

Co si o tom myslíte, milé ženy-in? Zavedly byste také takový předmět na školách, nebo je to na rodičích, jak naučit děti hospodařit?

Kde udělala Tana M chybu?

Také jste něco zanedbala při výchově? Co se vaše dítě ne a ne naučit?

Co jste ho naopak naučila a jste na to hrdá?

Napište nám na dnešní téma "Učení" na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama