O tom, že se někdy tak úplně nevyplácí poslouchat okolí a chovat se podle přání druhých, se přesvědčila čtenářka s přezdívkou Stará Blažková.  


Krásný den všem četnářkám i redakci,

dneska to vezmu ve stručnosti.
Měli jsme krásný, romantický, čistý a láskyplný vztah. Muž snů všech žen celého světa. Byli jsme zamilovaní už pět let pořád stejně a mysleli, že je to napořád. A pak se objevil Starej Blažek. Podlomily se mi kolena. Co teď? Spálila jsem mosty a vlítla do nového vztahu rovnou po hlavě. Ovšem velký nátlak pana Božského a snad vědomí, že opustit někoho tak hodného by byl hřích všech hříchů, snad i nátlak celého našeho okolí, pohádky o tom, že jsme si souzeni, patříme k sobě atd. mi udělalo takový zmatek v duši, že jsem pro klid národa vstoupila do téže řeky.
Doufala jsem, že se všechno změní. Strašně jsem se bála zajetých kolejí. Chtěla jsem se přestěhovat, jet na dovolenou, prostě dělat přesně opačné věci, než chtělo celé moje okolí. Neuměla jsem si dupnout, protože jsem hodně ublížila a měla pocit, že smutku a škody jsem tím jedním rozchodem napáchala víc než je zdrávo. A tak jsem opět podléhala a chápala, až všechno zajelo přesně tam, kam jsem nechtěla.
Po třech měsících jsem udělala definitivní tečku. Bylo to pořád hrozně těžké a kulervoucí, ale Starýho Blažka mi za tu dobu z hlavy stejně nikdo nevymlátil, takže nemělo cenu setrvávat ve vztahu s někým, komu nemůžu dát všechno to, co by chtěl a i si zasloužil.
Byla to velká škola života, díky níž jsem si jasně uvědomila, jaká vlastně jsem, co chci a co nechci. Hlavně od té doby dám především na sebe a ne na to, jak by si to přálo mé okolí. 
A jak to bylo dál, už asi tušíte...

Hezký den přeje

Stará Blažková

Text neprošel jazykovou úpravou


TÉMA DNE: 24. 2. 2011: Nový život se „starým“ partnerem. Ano, či ne?

Dnes povídáme o tom, zda je možné začít znovu po rozvodu nebo rozchodu s dlouholetým partnerem. Někteří jsou přesvědčeni, že to, co se už jednou rozbilo, nemůženikdo pořádně slepit. Ptáme se tedy vás, jestli si myslíte, že vztah, který už jednou selhal, může znovu fungovat, nebo jste raději pro rázný řez a žádné stesky po minulosti.

  • Daly jste se někdy znovu dohromady s parterem po rozchodu?
  • Znáte někoho, kdo se rozešel jednou, nebo dokonce několikrát s jedním partnerem?
  • Pálíte po rozchodu mosty, nebo se ještě dlouho nimráte v minulosti?
  • V jakém případě byste byly ochotné vzít partnera zpět, a v jakém naopak ne?
  • Litovaly jste někdy svého rozhodnutí ukončit vztah a snažily jste se k partnerovi neúspěšně vrátit?

 Napište nám o tom do redakce na e-mail:redakce@zena-in.cz

 

bonboniera

Reklama