Drsnou realitu bez dnešních vymožeností zažila u své babičky a maminky naše pravidelná čtenářka s nickem SNÍŽEK. Posuďte sami...

DĚKUJI,NECHCI

Civilizace posunuje člověka někam dál,nechtěla bych se vracet zpět.Moje babička měla krávy,mléko prodávala,máslo stloukala,chovala slepice a vajíčka prodávala,měla králíky,prasata,vodu si nosila ze studny,záchod byl dřevěný na hnoji,prala ve škopku,budil je kohout a živilo pole.Měla i kolovrátek a jí vyrobené prostěradla měla mamka ve výbavě,i peřiny z nadraného peří z domácích hus.Celý život dřela a její rčení bylo-kdyby ta práce umřela,šla bych jí i na pohřeb.Splnilo se jí to,umřela 1.5.,na svátek práce,v 92 letech,sedřená.Moje mamka vyšívala kroje,dřela na poli a v JZD,měla taky prasata,slepice,králíky a husy,drala peří a malovala kraslice.Už měla splachovací záchod a koupelnu,ale tam jsme museli zatopit v kamínkách,aby byla teplá voda,méla i pračku.V kuchyni musela zatopit v kamnech aby uvařila a v každém pokoji byly kamna pilińáky,do kterých táta s náma dusal piliny a zapaloval.Těsto míchal
a vařečkou v neckách.Umřela sedřená ve věku 87 let.Já mám jen zahrádku,domek,odmítla jsem pole jako dědictví.Topíme a vaříme na plynu,plynový bojler nám ohřívá vodu,používám robot,automatickou pračku,zvířata nechováme a když to srovnám s babičkou a s mamkou,máme se jak prasata v žitě.

SNÍŽEK

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Stále můžete psát na dnešní téma: Život bez civilizace. Soutěžte o hezký kosmetický balíček.

V dnešním tématu si povídáme o životě bez civilizace. Myslíte, že byste se dokázaly obejít bez všeho, co vám každý den usnadňuje život?

  • Jak moc jste závislá na dnešních technických vymoženostech?
  • Bez kterých a na jak dlouho byste se (ne) dokázala obejít?
  • Líbilo by se vám žít bez civilizace nebo v úplně jiném století?

Podělte se o své závislosti a napište mi své příběhy nebo názory k dnešnímu tématu na redakční e-mail redakce@zena-in.cz .
Autorka nejlepšího příspěvku na dnešní téma získá luxusní rtěnku značky L´Oréal, vlasový styling Lybar a bělící pastu na zuby speciálně vyvinutou pro kuřáky a milovníky kávy (viz. obrázek níže).

cena

Reklama