Tyto letošní velikonoce byly pohodové. V neděli jsem oslavovala narozeniny, ráno přijel manžel z noční směny a přivezl mi kytici šeříků,popřál a uvařil kafe.

Na mé přání mi dárek nekupoval,nechtěla jsem,máme výdaje.Syn mi koupil bonboniéru a dal tulipán.Společně jsme navařili a napekli. Ráno na pondělí velikonoční jsem dostala ještě v posteli živým proutkem jako každým rokem od muže,potom i klasickou pomlázkou.Pro oba jsem měla koupené jejich oblíbené čokolády,každému co má rád.

Nějací kluci co šli okolo domu zazvonili a utekli,stejné legrácky jsme dělávali jako děti taky.Venku jsem potkala pána,měl velkou tlustou štangli salámu a na konci uvázané pentle,originální pomlázka.Velice málo u nás chodí šlaháčů,no není stejně o co stát.

Jsem ráda,že velikonoce proběhly v klidu,vážím si toho,protože vím,že to není zase taková samozřejmost.Zažila jsem tři roky po sobě právě na velikonoce stresující události,vždycky si na to vzpomenu,i když je to už deset let.

Bála jsem se potom dalších velikonoc,ale bylo to třikrát a dost. Přesně na pondělí velikonoční před deseti léty jsem volala sanitku,manžel měl mrtvici,hned po ránu.

Další rok jsem po návratu z práce na velký pátek zjistila,že syn má už po operaci slepého střeva,přesně na poledne ho operovali,já jsem ani nic netušila.

Třetí rok jsme chodili navštěvovat moji mamku na ARO o velikonocích, měla vyoperovaný rakovinový nádor s částí žaludku,bylo jí 83 let a ještě potom žila čtyři roky,bez ozařování,i když další nádor byl na páteři a nedal se operovat.

Nechtěli ji zbytečně trápit a nevěděla, co jí je,věřila,že to byl žlučníkový kámen. Proto velikonoce nejsou moje nejoblíbenější svátky,kvůli těm vzpomínkám,raději mám Vánoce.

Vždycky se mi uleví,když svátky skončí a nic zlého se nestane. Co mám ráda je jaro které přinášejí
 
SNÍŽEK


Ahoj, to je smutné, když má člověk se svátky spojené takové věci, ale jdeš na to dobře a Tvoji blízcí také. Jistě za chvíli bude víc těch pěkných asociací, které si budeš moci s Velikonocemi spojit. Přeji Ti krásný den a děkuji moc za příspěvek. Hodně štěstí, Míša.

Téma dne je dnes jasné:

  • Kde jste trávili Velikonoce?
  • Jak jste je oslavili?
  • Dodržujete vůbec velkonoční tradice?

Veselé historky, smutné historky, zážitky, názory …to všechno je tématem pro vaše příspěvky, které posílejte na redakce@zena-in.cz

Reklama