Sexuální výchovu už ve školce schvaluju,beztak se všechny děti rády hrají na doktory a potřebují informace přiměřené věku.

Nazí před dětmi jsme nechodili,až tolik informací mít nemusí,ale pokud mi nechtě vletěly do koupelny,v klidu jsem je poslala pryč,bez hysterie,proč taky.

Vysvětlení jak přišly na svět jsem koupila hezkou knížku s obrázky pro předškoláky,napřed jsem si ji sama přečetla a potom jsme si ji prohlíželi spolu,řekla jsem jim,pokud se chtějí na něco zeptat aby mi řekly.

Tabu je blbost,pokud by se to děti nedozvěděly od rodičů,zjistí si to u kamarádů nebo se budou vzájemně okukovat. O sexu nemám problém mluvit,ale ne ošklivě a oplzle.

Když jsou děti informované,jsou připravené na změny jejich těla a nezaskočí je to,jsou i zodpovědnější. Já jsem byla vychovávaná v křesťanské rodině kde sex byl tabu a měla jsem šok z prvního menzes ve 12 letech,nikdo mne na to nepřipravil že přijde a já myslela,že mám vnitřní krvácení a na to se přece umírá.

Až kamarádky a odborná literatura,kterou jsem si musela sama koupit  mi pomohlo být v obraze.

Rodiče mi jen vtloukali do hlavy, že sex až ve svatební noci a jestli budu těhotná dřív tak mne vyhodí z baráku.

Zbytečně jsem byla vystresovaná,takže proč bych stejné stresy připravovala svým synům. V jejich pubertě jsem jim koupila další knihu,kde mohli najít všechno co by je zajímalo. Jejich otec se o tom s nima nechtěl bavit a mně to přišlo nevhodné vzhledem k tomu,že jsou kluci.

Taky mi řekli,že se o všem učí ve škole už tuším že to bylo v páté třídě a nic nepotřebují vědět,takže jim stačí knížka.

Tu jsem dala jim do pokojíčku a byla ohmataná,takže jsem byla spokojená,že plní svůj účel. Ještě že ta odborná literatura je!
SNÍŽEK

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


No ty bláho, sex až o svatební noci, to je nebezpečný model. Co s tím, když pak zjistíš, že manžel má požadavky, které nemůžeš plnit? Je pak milenec morálnější? Já se z toho zbláznim. A to není jen otázka minulosti. Znám pytel lidí, kteří tohle stále razí jako dogma. Ach jo. :( Děkuji Ti za příspěvek, který je poučný, a přeji Ti krásný den. Míša

Téma pro dnešní den je jasné a já se těším na vaše názory a zkušenosti.

  • Jaký je váš názor na sexuální výchovu ve školkách?
  • Chodíte nazí před svými potomky?
  • Jak jste jim vysvětlili, že přišly na svět?
  • Byli k vám vaše rodiče otevření?
  • Co vy a tabu projektovaná dětem?
  • Hovoříte s dětmi o sexu?

Pište na redakce@zena-in.cz