Jakákoli disproporce na těle bývá pro ženu velkým a na psychiku náročným problémem. Když se ale navíc jedná o intimní partie, může mindrák přerůst dokonce až v duševní trauma. Své o tom ví čtenářka Simona, která má deformovanou pochvu.

pohlaví

Čtenářka, která si přála zachovat anonymitu, tak jsme ji pracovně překřtili na Simonu, se nám po mailu svěřila se svým neobvyklým trápením. Zatímco jiné ženy řeší vzhled svých vlasů či make-upu, ji trápí podoba vlastních pohlavních orgánů - po prodělané operaci má totiž zjizvený a částečně deformovaný klín.

Simona má zjizvený klín

O mém problému se mi dost těžko mluví, je to vážně ožehavé téma. Proto mi dovolte se z mého trápení alespoň vypsat a zůstat schovaná pod rouškou anonymity.

Jde o to, že mám zjizvené vnější pohlavní orgány. Prodělala jsem operaci velkého nezhoubného nádoru pochvy, která viditelně změnila podobu mého pohlaví.

V té době jsem měla stálého přítele, který o mé diagnóze věděl a prošel se mnou celou léčbou, včetně velké psychické podpory ohledně vizuální podoby mého klína.

Bohužel jsme se nedávno rozešli a já se dost bojím navázat novou známost. Jak asi může chlap na takovou věc reagovat? Nebudu se mu hnusit?

A co řeším úplně nejvíc: jak a kdy takovou věc říct? Ve filmech je to vždy tak snadné - pokaždé se najde nějaký ideální okamžik na sdělení choulostivé informace, po kterém následuje láskyplné objetí, případně první milování.

Já si ale po pravdě nedovedu dost dobře představit, že bych to na svého budoucího partnera vybalila až v posteli. No dovede si to představit: „Lásko, mám trošku zjizvenou ***ku, snad ti to nevadí. Tak pojď, jdem na to!“

Jenže zase na druhou stranu, kdy je ten vhodný okamžik? Kdy je, sakra, ta pravá chvíle, vybalit na chlapa, že se musí před prvním milováním připravit na menší šok mezi mýma nohama? Řeči o sexu nikdy nejsou jednoduché, natožpak tehdy, kdy spolu ti dva ještě ani nespali! Na jednu stranu si říkám, že je fér, aby to věděl co nejdřív a měl šanci rychle vycouvat. Ale copak na něj můžu při prvním rande vybalit takovou věc? „Ahoj, jmenuji se Simona a moje stydké pysky nemají obvyklý tvar, jak se jmenuješ ty?“

Samozřejmě jsem uvažovala i o vaginoplastice, ale zatím o ní nejsem přesvědčená. Nechce se mi znovu na operační sál, podstupovat všechnu tu bolest a pohledy nekonečného zástupu doktorů a mediků na má nejintimnější místa. Kdo něco podobného zažil, jistě pochopí mé váhání.

Občas si říkám, že bych měla raději jizvu na obličeji - alespoň bych si odpustila ten trapný „coming out“.

Simona

Hradí se vaginoplastika z veřejného pojištění?

Na to, kdy je vaginoplastika hrazená z veřejného zdravotního pojištění, jsme se zeptali na tiskovém odboru VZP a dozvěděli se, že každý takový případ je posuzován individuálně. Obecně jde-li o kosmetický problém, pak z veřejného pojištění hrazený není, jde-li o problém zdravotní, tak z veřejného pojištění hrazený je. Žena s tímto problémem by se měla obrátit na svého ošetřujícího lékaře.

Čtěte také...

Reklama