Děkujeme za další moc pěkný příspěvek. Masivní pánské hodinky na útlém dámském zápěstí. To tu dnes ještě nebylo. Co vede čtenářku Simič k oblibě pánských modelů, se dočtete v jejím příspěvku.

Krásný páteční den všem. Ráda bych k dnešnímu tématu přispěla svoji troškou do mlýna. Na hodinkách ujíždím. Hlavně na těch pánských. Ale asi je to tím, že jsem vždycky a všechno dědila po svém starším bratrovi. Ať to bylo oblečení, boty, nábytek do pokojíčku, lyže, brusle, tak i hodinky. Byly to PRIMKY, měly modrý pásek a já byla ten nejšťastnější člověk pod sluncem. Měla jsem přece svoje hodinky, byla jsem na ně patřičně hrdá a byla jsem rovněž patřičně důležitá.

první hodinky

Nosila jsem rukáv na levé ruce vyhrnutý až k předloktí, aby každý moje hodinky viděl a sledovala je téměř každou minutu, takže o čase jsem měla naprosto přesný přehled. Své první hodinky mám stále schované a světe div se, stále jdou! Já naivka, s přesvědčením, jakou radost udělám svému synovi, jsem mu je nabídla, jestli je nechce nosit.

Dostala jsem sice pusu, ale taky odpověď, že takové trapné „cibule“mám věnovat muzeu. No co, tak je zase hezky schovám do krabičky, třeba budou mít za sto let nějakou cenu.

hodinky

Hodinek se na mém zápěstí vystřídalo mnoho a mnoho, ale nejvíce jsem si oblíbila mohutné pánské hodinky. Líbí se mi, že tím, jak jsou mohutné, jsou výrazné. Když chci, aby vypadaly jako náramek, přetočím je ciferníkem dolů.

Hodinky jsou pro mě nepostradatelným společníkem i módním doplňkem. Jen mě trochu mrzí, že od boomu mobilů, lidé na hodinky poněkud zanevřeli a odložili je do šuplíků k pohlednicím, které postihl stejný osud.

Hodinky si jistě zaslouží, aby byly viděny. Vždyť první mechanické hodiny vznikly už ve 13. století. Až do té doby se lidé řídili podle pohybu slunce a měsíce a jediné tenkrát použitelné byly hodiny sluneční, které ovšem fungovaly jen za slunného počasí.

Největší rozmach hodinek nastal v Čechách až v 18.století. A to byly kousky. Někde jsem četla, že pánové se málem tenkrát vzbouřili a dlouho odmítali nosit hodinky na zápěstí-byli zvyklí na hodinky na řetízku. Ale dost historie-hodinky jsou dnes docela opomíjené, proto si jistě zaslouží svůj slavný comeback. A i když máme všude kolem sebe nejrůznější ukazatele času, tak u mě vždycky vyhrávají hodinky.

S pozdravem,vaše Simič.

A víte, že vlastně jdete s dobou a jste trendy? pánské modely hodinek nosí i celebrity. Třeba Victoria Beckham, nebo Paris Hilton. Velké hodinky prý dělalí zápěstí ještě ženštější a to je prý náramně sexy.

Jaké hodinky nosíte vy, milé ženy-in? Nosíte je vůbec? Pokud ne, nepřemýšlíte o tom, že se k nim zase vrátíte? Nosíte hodinky alespoň při některých příležitostech? Napište nám, co pro vás hodinky znamenají

redakce@zena-in.cz