Letos byly Velikonoce u nás 3x slavnostní. Povedlo se, že zrovna obě moje dospělé děti zrovna slavily narozeniny(jsou po pěti letech mezi sebou).

Sjely se se svými rodinami na Velikonoční pondělí.
Kromě obvyklých dortů, medovníčků, beránka a nádivky peču každý rok perníková vajíčka slepovaná povidly a ozdobená bílkovými ornamenty, bývá jich víc než padesát.

Děti si už na ně zvykly a vodí na koledu i své kamarády z města či z příbuzenstva.
V naší vsi chodívá hodně koledníků všech věkových kategorií. Těší mě, že mě pokaždé navštíví i moji bývalí žáčci, však jsem tu učila na málotřídce 43 let. Tentokrát si na jednu partu sedmi cca čtyřicátníků moje vnučky  tajně počíhaly na balkoně na popud té nejmladší a když už byli na dvoře, polily je svrchu vodou - prý malý kbelíček a voda vlažná.

Leknutí pánů pod parou sice trochu bylo, ale jeden to holt nejvíc odnesl, ostatní stačili uskočit. Vzal to v legraci a všichni jsme se zasmáli, když jsem se mu usilovně snažila mokré triko sundávat. „ To se ještě asi nikomu nestalo, aby ho chtěla paní učitelka svlíkat!“

Až kamarádi ho přesvědčili a vzal si nabízené suché, v kalhotách to musel vydržet a bundu oželel, ta uschne později. Dokonce to chvilku vypadalo, že budou na uschnutí čekat u nás.

Popili, občerstvili se , trochu si poseděli , povyprávěli a odpočinuli a po chvíli odešli, však už byl dávno čas k obědu. A prý, za rok nashledanou! Ano, snad budeme živi a zdrávi , rádi je zase uvítáme,ale bez vody.
Samík97


Proč bez vody, my jsme zpozdilého švagra letos taky polily a jak rády. Děkuji za moc milý příspěvek a přeji Ti příjemný den. Míša :-)

Téma dne je dnes jasné:

Kde jste trávili Velikonoce?

Jak jste je oslavili?

Dodržujete vůbec velkonoční tradice?

Veselé historky, smutné historky, zážitky, názory …to všechno je tématem pro vaše příspěvky, které posílejte na redakce@zena-in.cz

Do toho nám pěkně běží beránková soutěž, jejíž exponáty busdeme už ode dneška hodnotit.

Reklama