Děkujeme čtenářce Romaně za první příspěvek na dnešní téma. Její zkušenost s půjčkou je pozitivní a to je dobře, protože se většinou říká: „Co nechceš mít, půjč“ a tak zní dnešní téma. Aůle i dobré zkušenosti samozřejmě vítáme

Pěkné ráno, milá redakce a čtenářky. Dnešní téma je pro mě docela aktuální. Tentokrát jsem byla já v roli vypůjčovatelky.

O víkendu jsem se pustila do rebarborového koláče. Tedy ne pustila ve smyslu, že bych ho jedla, předtím jsem ho napřed musela upéct. No a chyběla mi skořice. Nechtělo se mi kvůli tomu sedat do auta a jet do nejbližšího supermarketu, ale také jsem se nechtěla vzdát chuti tohoto úžasného koření.

Vzpomněla jsem si na kdysi běžné sousedské výpomoci.

Ale přece jenom jsem dost váhala. V  tomto domě nebydlíme zase tak dlouho, a sousedy ještě moc neznám. Bylo mi to na jednu stranu trochu nepříjemné, ale na druhou jsem si říkala, že alespoň poznám, jací lidé bydlí v mé blízkosti. Zazvonila jsem u sousedky vedle nás. Podle vidění je to milá paní, tak mě snad nevyhodí, pomyslela jsem si.

Když mi otevřela a já jsem omluvně vyslovila prosbu, zda by mi „nepůjčila“ trochu skořice. Nejenže mě neodkázala do patřičných míst, ale úplně se rozzářila a pozvala mě dál. Také vzpomínala na doby, kdy si sousedky vzájemně vypomáhaly „půjčením“toho, či onoho, když něco došlo třeba v kuchyni. Jenomže dřív nebývaly nonstop otevřené obchody, a lidé k sobě měli nějak blíž. Možná si i víc důvěřovali.

Na oplátku jsem jí přinesla kus koláče a hned dnes jí vrátím ten vypůjčený balíček skořice, bez něhož by nechutnal tak dobře.

Díky této malé půjčce jsem snad našla první spřízněnou duši v tomto domě a jsem tomu ráda.

Hezký den přeje čtenářka Romana

Možná i ta paní se cítila „opuštěná“ a byla vděčná za kontakt.

Máte také nějakou zkušenost s půjčováním, milé ženy-in? Dobrou, nebo špatnou? Už jste někdy někomu něco půjčila a on vám to nevrátil? Nebo vrátil, ale po dlouhém čase a třeba poškozené? Jak jste se zachovala? Poučila jste se? Co byste nikdy nikomu nepůjčila? Je vám nepříjemné si něco půjčit, nebo to považujete za samozřejmé?

Napište nám o svých zkušenostech. Platí i na vás pořekadlo:“Co nechceš mít, půjč“

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese:

redakce@zena-in.cz