Děkujeme za příspěvek od „ostřílené“ muzikálové divačky - čtenářky s nickem risina. najdete v něm pár recenzí a zajímavých pozvánek do divadla

Jsem vděčný muzikálový divák, snadno se dojmu  nechám se unášet příběhem a když to jde, kupuju si nejen program, ale i nahrávky z představení, které se mi líbí, a pak lezu rodiěn na nervy jejich hlasitým přehráváním. 

Viděla jsem hodně muzikáků v pražských divadlech - o Bídnících z roku 1992 i těch novějších jsem se už někde zmiňovala, i o tom, že se mi poštěstilo vidět taky originál v divadle na Shafstbury Avenue v Londýně (neodolala jsem a koupila si kromě kazety a programu ještě tričko, abych měla památku), pak následoval Jesus Christ, Evita, z českých Johanka z Arku, Dracula, v posledním roce Robin Hood a Kat Mydlář. Na tom jsme byly s dcerou  a v jednu chvíli jsem byla hrdá na její ženský cit pro spravedlnost - když Jan Mydlář hrubě odmítl nabízenou lásku své nemilované manželky, celé divadlo - jako po každé písni - tleskalo, ovšem ona si ostentativně založila ruce a cedila mezi zuby „tak TOMUHLE teda tleskat nebudu“.

Chtěla bych ale pochválit i liberecké divadlo F.X. Šaldy, kde činoherci nastudovali už několik muzikálů. První a nezapomenutelný byl příběh Jánošíka Malováno na skle, ten jsem viděla asi šestkrát a pokaždé mě tam zaujalo něco jiného a dcera o něm dokcne psala ročnkvou  práci. Nejlepší byla derniéra, která se konala jako open air představení v parku - režisér nejenže rozšířil scénu i na prostor okolo jeviště, takže zbojníci si své milé odváděli skutečně do přírody, pod a za stromy, ale taky vtipně vyřešil odpověď na očekávání diváků, který ze dvou představitelů bude hrát Jánošíka. Hráli oba :-) . Tenhle nápad využilo divadlo i v zatím posledním uváděném muzikálu Balada pro banditu, kde Nikolu Šuhaje představují dokonce 3 herci - každý zastupuje jednu stránku jeho rozporuplné osobnosti. Některé diváky to mate, mně se to líbí, stejně jako drsné pojetí notoricky známých písniček a dost odvážné erotické scény. Je to rozhodně představení, které stojí za vidění - buď si ho zamilujete, nebo vás bude iritovat, ale nenechá vás bez názoru. Mezitím dvěma zbojnickými muzikály se ale hrálo několik dalších - hořká komedie Urinetown čili Močohrad, antickou tragédii připomínající Pokrevní bratři s úžasnou Markétou Tallerovou  v hlavní roli a muzikálová adaptace známého filmu Někdo to rád horké pod názvem Sugar. Ta se ještě pořád uvádí, takže komu je Praha daleko (a drahá :-) ), může příští sezónu přijet k nám na Nikolu nebo právě na Sugar.

(risina)

Děkujeme za pozvání.

Milé ženy-in, prosím, už neposílejte příspěvky. Na dnešní téma jich přišlo tolik, že bychom je nestačili všechny vydat. Děkuji za pochopení.

 

Reklama