Další zajímavý příspěvek poslala do redakce čtenářka s nickem Rikina. Opět příběh, který napsal sám život. Příběh, podobný tisícům ostatním, ale přesto v mnohém originální.

S „přebíráním“ tam i zpět mám bohaté zkušenosti  :-)  Ačkoli jsem si kdysi také idealisticky myslela, že můj muž bude pro mne ten jediný a pravý po všechny časy… Vlastně ani nevím, jestli jsem ho kdysi dávno nějaké nepřebrala, ale je to celkem pravděpodobné, protože už jako mladík měl pověst dobrodruha a sukničkáře, takže bych se nedivila, kdyby se s jinou byl býval vodíval za ruku při měsíčku, než jsem jej okouzlila svou nepochybnou krásou, inteligencí a oduševnělostí  :-))  

Po letech manželství, a již coby otec dvou synů nechal se zlákat novými možnostmi po boku jiné ženy, čímž mi sice způsobil ztrátu valné části iluzí, ale to vcelku nebránilo tomu, aby se ke mně ještě několikrát v budoucnu nevrátil. To ovšem pochopitelně nelibě nesly ty jeho tehdejší přítelkyně, kterým jsem ho takto přebírala já… skoro všechny jsem znala osobně. Jenže ony dámy vědomě riskovaly vztah se ženatým mužem (dlouhá léta jsme s manželem nebyli rozvedení, i když jsme spolu nežili), a nebyla to moje chyba, že si ho nedokázaly udržet  :-) 

Dnes už úředně rozvedení jsme, nicméně stále mezi námi trvá přátelský vztah, a na tom nehodláme ani jeden nic měnit. Případní noví partneři nás obou s tím musí býti srozuměni, a pokud se s tím nedokáží vyrovnat, obvykle se brzo stanou bývalými ;-) 

Současný stav je takový, že zatímco já žiju sama, bez stálého partnera, můj bývalý manžel má již více než tři roky partnerku, ku které by se patřilo gratulovat. Je to dáma životem zkušená, rozumná, inteligentní, šikovná, dobrá kuchařka, přitom štíhlá, sportovní typ, z mého pohledu všeobecně obdivuhodná žena. Přestože ji nepokládám za kamarádku, je mezi námi cosi jako vzájemný respekt, a velmi bych svému bývalému přála, aby s ní nalezl to, co mu u mě zřejmě vždycky chybělo, ať už je to cokoli  :-) 

No a na závěr - nikdy bych nepřebrala muže mé sestře, ani žádné ze svých dvou dlouholetých kamarádek. A že mají všechny dobrý vkus. To je prostě přes čáru, a na něco takového si příliš vážím jich, jejich partnerů a i sebe - některé vztahy mají daleko větší cenu, než prchavá zamilovanost a chvíle potěšení. Kdo je takový blázen, že by se dobrovolně připravil o důvěru svých přátel, nezaslouží si příliš pochopení...

čtenářka Rikina

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

_________________

Ne každá žena dokáže se svým partnerem i po rozvodu udržovat přátelský vztah, natož pak cítit sympatie k partnerce současné. Ale Vaše velkorysost a nadhled Vám v životě jistě mnohé usnadní.

Děkuji za tento příspěvek.

Hezký víkend

Saša

Téma dnešního dne 2. září 2011 zní: Přebírání partnerů

  • Svinstvo je přebrat manžela nebo přítele své sestře či kamarádce
  • Svinstvo je odloudit od rodiny tátu od dětí
  • Svinstvo je pohrávat si ženatým mužem jako kočka s myší

Ale život není jen procházka růžovým sadem s pevně stanovenými pravidly. Život je věčný boj mezi muži i ženami (a ženami a ženami :)).

  • Dokázala byste jít za svou láskou přes mrtvoly?
  • Znáte případ, kdy dívka přebrala chlapce své sestře nebo kamarádce?
  • A nebo ještě dál, už manžela?
  • Jaký je váš pohled na tyto ženy?
  • Zastáváte názor, že na to musí být vždycky dva?
  • Udělala jste něco takového Vy sama? (třeba studentské lásky)

Nebudu vás více trápit otázkami, nechám prostor vašim příběhům, ať už vlastním, nebo těm z odposlechu.  

Vzpomínejte, nadávejte, nebo obhajujte. Na vaše příspěvky se těším na redakčním e-mailu: redakce@zena-in.cz

Jedna z vás opět obdrží malý dárek: knihu od londýnského autora Davida Whitehouse s příznačným názvem k dnešnímu tématu: Postel a pleťové čistící mléko od kosmetiky Ryor – abyste měly krásnou pleť za každých okolností. :)

darecekk

 

Reklama