Díky za další skvělý příspěvek, který nám poslala čtenářka ve znamení Jilmu- řeřicha. Ke svému příspěvku přiložila fotky z magického Sherwoodu

Moc ráda fotím stromy je v nich určitá magie a síla a samozřejmě při procházkách lesem si je i obejmu. Na chalupě máme velkou vrbu, ke které si často chodím sednout s knihou a ta o mě snad ví nejvíc, je to taková má zpovědnice :-)

Jinak Keltové si vážili přírody, přímo posvátnou úctu však měli ke stromům, dávaly jim obživu a chránily je před nepřáteli. Podle keltského horoskopu mám ve znamení statný strom se štíhlým kmenem Jilm a s horoskopem se i částečně ztotožňuji.

Několik stromů jsem vyfotila v Sherwoodským lese ve Velké Británii v anglickém kraji Nottinghamshire největší a nejstarší byl slavný Major Oak - z angličtiny přeloženo velký dub a jeho stáří se odhaduje na 1000 let. Les je spjat s příběhy Robina Hooda a je to opravdu moc pěkné místo stejně jako byla celá dovolená.

dub

dub

dub

Pěkný den řeřicha

Nádherné stromy, tam bych se chtěla někdy také podívat

Který strom máte rády vy, milé ženy-in? Víte v jakém jste stromovém znamení? Odpovídá jeho charakteristika vaší povaze? Jaký strom nejvíce obdivujtete a proč? Také ráda stromy fotíte? Pošlete nám nějaký zajímavý snímek.

redakce@zena-in.cz