Její velký sen se zrodil v útlém dětství. Tenkrát jí byly tři nebo čtyři roky, kdy poprvé uviděla živého koně a ta vzpomínka jí zůstala na celý život. Sní o tom, že možná jednou bude vlastního koníka mít. Tak jí držme palce, ať si jí sen splní

Nevím, jak moc do minulosti je člověk schopen si vybavit své vzpomínky, ale já mám jasno. Byly mi tři, možná čtyři roky. Byla jsem u své už tehdy hodně staré babičky na jihočeské vsi. Byla jsem na zahradě, seděla jsem na trávě. A ještě někdo tam se mnou byl. Obrovské tmavohnědé zvíře! Kůň.

Pamatuji si, jak jsem na něj koukala tak nějak z podhledu. A pamatuji si, že se mi hrozně líbil. Že pohazoval hlavou a mával ocasem a odfrkoval si. A voněl.. Přišla babička a nesla kůrky chleba. Vzala mě do náruče a poponesla ke koníkovi, k Honzíkovi, tak se jmenoval. Mluvila tiše na něj i na mě a pak mu podala z dlaně pár kousků chleba.

Pomalu a elegantně je smetl z její ruky a pak i z mé!! Babička si byla tak jistá jeho dobrosrdečností a mírností, že mě nechala, ať ho taky nakrmím. Pamatuji si tu obrovskou hlavu blízko u sebe a mokrou tlamičku na ruce. Určitě to všichni znají. Pocit strach a nadšení zároveň. Někdo mi kdysi říkal, že si to takhle podrobně tak dlouho nemůžu pamatovat, ale pamatuji.

Nejsilnější vzpomínka mého dětství je na koně na letní zahradě u drahé babičky. Od té doby je pro mě kůň fenomén. Elegantní, inteligentní, nezákeřný, milý tvor. Dnes už jsem paní z města, ale pokaždé, když někam jedu a dívám se po krajině, podvědomě vyhledávám štíhlou hnědou siluetu na zelené louce a nepřestávám snít o tom, že třeba jednou bude nějaký, třeba docela malý koníček můj.

Renicek

Milá Renicek, naprosto vám rozumím. Je to láska na celý život a kůň je skvostné zvíře. Není sice tak mazlivý jako pes nebo kočka, ale najdou se jedinci, ze kterých ten pocit alespoň máte. Třeba můj Orion.

Myslím, že dnes ani není potřeba vyzývat, abyste psaly, milé ženy-in. Příspěvků už přišlo tolik, že budu mít co dělat,abych je všechny stačila vydat. Moc za ně děkuji, jste zlatíčka a dnes bude super den