Čtenářce s nickem pinokio vybuchl před prvním svátečním obědem s tchyní a tchánem tlakový hrnec. Oj joj, nechtěla bych to zažít. A k tomu ještě ty nepříjemné popáleniny.

Dobrý den,
Když jsem byla mladá /sladkých 18/ a žila sama v pronájmu,měla jsem se co ohánět.Nájem mi spolkl většinu výplaty,takže na jídlo moc nezbývalo.Jedla jsem pochutiny jako třeba chleba s tatarkou nebo kečupem,sladké knedlíky s krystal cukrem/moučkový byl drahý/ a různé polívky v sáčku.O tom jak se vaří pořádné jídlo jsem neměla ani potuchy.Pak jsem se vdala a začala se učit,jak pořádně vařit.V tomto období manžel pozval svoji rodinu na oběd,protože měl narozeniny.Byla jsem nervózní už týden předem.Jelikož jeho tatínek miluje hovězí,padla volba na svíčkovou.Ráno jsem vstala už v šest,abych všechno stihla připravit.Do tlakového hrnce jsem dala maso a začala chystat další chody/polévku a dezert/.Vše probíhalo skvěle,ale všichni víme,jaký je tlakový hrnec mrcha.Takže klasika.Vybuchl mi v ruce.Maso bylo po celé kuchyni a já jsem byla docela dost popálená.Museli jsme jet na pohotovost. Manžel musel v rychlosti koupit hranolky a usmažil kuřecí řízek. Tchýni jsem raději popáleniny ukázala,aby si nemyslela,že jsem ji chtěla odbýt nějakou rychlovkou. A to byl náš první sváteční oběd s mojí tchyní a tchánem. Naštěstí jsem se od té doby zlepšila,manžel říká,že o mnoho.

Zastávám tvrzení mé babičky-dejte té potvoře nažrat a budete mít klid a šťastné manželství.

pinokio

pozn. text nebyl redakčně upraven

__________

A tou potvorou byla míněna tchýně?:)) Hezký den s vařením - a děkuji za příspěvek.

Saša

Tématem dnešního dne 31. května je: Jídlo, na které nezapomenu

Pokud jste čerstvé nevěstinky, anebo bydlíte se svým přítelem jen krátce, možná si na své první uvařené jídlo ještě vzpomenete, ale my to téma malinko zpestříme i pro ty, co už mají první jídlo nějaký ten pátek za sebou, žijí ve společné domácnosti dlouho, ale také pro ty, které jsou třeba sami.

Napište nám - např.

  • Jaké jídlo máte nejraději
  • Jaké jídlo vaříte nejraději
  • Jaký máte největší zážitek z vaření
  • Co se vám kdy povedlo či nepovedlo
  • Zda vaříte lépe vy nebo váš partner
  • Jaké bylo vaše nejoblíbenější jídlo u maminky
  • A nebo také jaké nejzajímavější jídlo jste ochutnaly v zahraničí

Napište prostě co chcete, nechci po vás konkrétní odpovědi, ale příběh, který se týká vaření a na který ráda vzpomenete. A můžete klidně přihodit i nějaký „netradiční“ recept, který se třeba u vás dědí po generace (můžete a nemusíte).

Pište na radakční e-mail: redakce@zena-in.cz

A protože věřím, že kuchařinek je nás velká spousta a veselých příběhů ještě víc, výherkyně budou tentokrát vylosovány dvě.

Jedna od nás dostane kuchařskou knihu: Labužníkovy historky (skvělá, také jsem ji četla a pobavila mě), a druhá obdrží dva elegantní šálky s podšálkem od firmy Tescoma.

kniha

salky

Hezký den s Ženou – in (a s vařečkou))

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama