Čtenářka s nickem pinokio nám poslala příběh o tom, jak si její bratr s její dcerkou našli k sobě cestičku. Konečně příběh o strýci, který je pro svou neteř tím opravdovým kamarádem!

Dobrý den,
mám spoustu kamarádek s věkově stejně starými dětmi jako je moje dcera.Moje švagrová má 3 děti,takže o prázdninách u nás bývá libovolný počet dětí a dcera taky navštěvuje ostatní.

Můj bratr/24let/žádné děti zatím nemá a říká, že žádné smrady doma nechce.Jenže loni v létě jsem musela do nemocnice a nikdo neměl čas,aby mi pohlídal Aničku /všichni v práci,mamka byla na dovolené/.Jediný nucený dobrovolník byl můj bratr Ladik. Je to muž ošlehaný barovýma ventilátorama,žádný adrenalinový sport mu není cizí, do svého bytu chodí jenom přespávat.

Ujistil mě,že zvolí vhodnou zábavu pro devítileté dítě, a že se nemusím bát. A tak jel s mou dcerou Aničkou na 5 dní na přehradu na ryby.Manžel mu nabalil pro malou věci a jel do práce.Když se vrátili,já už jsem byla z nemocnice jeden den doma, Anička mi vyprávěla zážitky. Spali pod stanem,jídlo vařil strejda sám-se zavřenýma očima vybírali,kterou pytlíkovou polívku dneska uvaří,lítala v jedněch kraťasech celý týden,naučil ji potápět se,fandila mu,když si skočil bungee-jumping a rozmluvila mu jednu slečnu,o kterou měl zájem,ale Aničce se vůbec nelíbila.

Když jsem dávala věci do pračky,zjistila jsem,že všechny věci,až na spodní prádlo,jedno tričko a kraťasy jsou čisté a nedotčené.Bohužel načichlé rybinou,takže jsem je musela stejně vyprat. Důležité,ale pro mě bylo,že se oba vrátili domů zdraví a můj bratr a dcera si k sobě našli cestičku. Od té doby je to v jejím vzahu mnohem lepší,můj bratr si ji občas bere na výlety, prý na něho ženské daleko víc letí,když ho vidí s malým dítětem. Ale já vím,že Aničku má doopravdy rád,a jsem za to moc ráda.
pinokio

pozn. text není redakčně upraven

_________

Děkuji za tento milý příběh, po zlém strýčkovi - konečně další hodný. Navíc je z příběhu patrna i vzájemná láska mezi sourozenci, o to vzácnější, že je mezi bratrem a sestrou. Děkuji pinokio a vyřiďte Aničce, že má prima strejdu:)

Saša

Téma dne 23. května - tety a strejdové, jezdí vaše děti k tetě na prázdniny?

Tety a strejdové zaujímají v rodinné hierarchii významné místo, třeba jako babičky a dědečkové. „Jedu k tetě (strejdovi) na prázdniny,“ je pro naše děti natolik samozřejmé, jako kdyby řekly: „Jdu do školy“. Pokud tedy sourozenecké vazby s jejich rodiči fungují.

  • Také jste jako malé jezdívaly „k tetě“ na prázdniny? A posíláte dnes i vy své děti k tetě na prázdniny? A nebo třeba jen na víkendy, na hlídání?
  • Jaký mají vaše děti vztah ke svým tetám a strejdům, tedy k sourozencům vašim či vašeho manžela?
  • A jaký máte vztah ke svým neteřinkám a synovcům vy sami?
  • Navštěvujete se?
  • Svěří se vám třeba neteř s tím, co by nesvěřila ani své mamince?
  • Vychází váš synovec se svým strejdou lépe než s vlastním tátou?

Otázek na toto téma se dá položit desítky, různě je naformulovat. Tak jako jsou různě naformulovatelné i rodinné vztahy mezi sourozenci a dětmi jejich dětí.

Těším se na příspěvky k tomuto rodinnému tématu, pište na redakční e-mail redakce@zena-in.cz

Ten nejhezčí odměníme opalovacím olejem Garnier - může se hodit, až vaše děti pojedou „k tetě na prázdniny“, a také vlasovým balzámem Gliss Kur - ten se může hodit pro tetu i pro vás. :)

darek

 

Reklama