Když jsem si přečetla dnešní téma, řekla jsem si, že nemám co říct. Čím více ale čtu články čtenářek a diskuzi u nich vzpomněla jsem si, že k tomuto tématu mám vlastně hodně co říct.

Před několika lety jsem poznala jednu ženu, byla milá, přívětivá a chtěly jsme být kamarádky. Opravdu chtěly. Snažili jsme se obě, ona ve svém dost složitém životě potřebovala přítelkyni a já cítila, že mi spřízněná duše taky chybí. Naše přátelství ale netrvalo dlouho.  I když nechci, ale musím to říct. Začala jsem couvat já a to z „prostého“ důvodu, začala jsem se jí bát.  

I když jsem si občas nechala vyložit karty, čarodějky jsem v té době  znala pouze ze stejnojmenného seriálu. Ona mi však začala vykládat o tom, jak se zabývá magií, bílou i černou. Jak je schopna se v noci napojit na člověka a „vysát“ z něj energii pro sebe (protože ji potřebuje, byla nějak nemocná) a spoustu dalších věcí a hlavně příběhů které se ji staly. Nedávala jsem tomu moc velkou váhu až do chvíle než jsem to pocítila na vlastní kůži.
Občas u nás doma přespala, a jednou když odešla na mě padla tak neuvěřitelná slabost, že jsem měla pocit, že nedokážu  dýchat a  zítřka se nedožiju.  

Vůbec mě nenapadla souvislost, až když jsem o tom mluvila s mojí kamarádkou, která mi připomněla,  jak tahle naše společná kamarádka vykládá o svých schopnostech víceméně na potkání a celkem hrůzostrašné příběhy. Několikrát jsem se ještě přesvědčila, že to své „napojování“ opravdu praktikuje a to nejen na mě.  Musím říct že jsem se také uchýlila k  jisté magii, abych zabránila spánku ze které jsem se občas probouzela unavená. Nevím zda to pomohlo, ale najednou to přestalo.   

Na dlouhou dobu jsem se odmlčela a musím říct, že ani dnes když si na ni vzpomenu nebo si jen lehce nepíšeme, nejsem zcela klidná. Tenkrát a možná i dnes, se mi  zdá že jsem vycouvala z kamarádství  malinko nespravedlivě, ale já měla prostě strach.  

Chci tím jen říct milé čarodějky, že my „obyčejní“ máme občas strach z věcí mezi nebem a zemí a dost špatně chápeme, pokud se nás vaše schopnosti osobně dotýkají.  Pro mě osobně je důležité být k člověku člověkem, než silou, která umí čarovat.
Hezký den všem
Pikolca

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Milá Pikolko, všechno je zneužitelné. V každém případě jsi udělala dobře, že jsi se ochránila. Časem se podívej, jak se ta dáma má, a já se s Tebou vsadím, že ne dobře. Ono se tyhle věci poměrně slušně vrací a není to právě příjemný model. Hlavně proto, že čarodějce 3x. Míša

Reklama