a dnes vám ho ráda prozradí ve svém příspěvku. Možná máte podobný a můžete si s ní o tom podiskutovat. Děkuji tímto za první úklidovou novinku a budu se těšit na další

Když se řekne jarní úklid, začnou se mi dělat mžitky před očima a začínám cítit podivnou slabost... Proto uklízím průběžně a nenechávám si věci „nakupit“ nebo „přerůst přes hlavu“. To se týče všeho, co v životě dělám. Povinností v práci, domácího úklidu i zábavy s přáteli. Prostě si vše rozložím do zvládnutelných dnů. Když jdu v pátek večer s přáteli ven, tak v sobotu rozhodně nebudu prát ložní prádlo a rifle nebo umývat okna.

Pokud je člověk soudný a nechce mít dům jako z cukrkandlu, jen kvůli tomu aby sousedi záviděli, tak mu někde trocha prachu nebo vypadnutý vlas nemůže vadit. Nechápu hospodyňky, které celý den uklízí, vaří, večer ještě pletou svetr a v noci padnou do postele naprosto hotové. Taková nejsem a doufám, že ani nebudu. Jsem zatím celkem mladá, tak chápu, že třeba děti umí uděla za hodinu takový binec, který se uklízí celý den....a toho se trochu bojím.

Zatím ale vše zvládám. Jsem zastánce toho, že povinnosti a zábava a relax mají být v rovnováze. Na víkend mám v plánu zprovoznit balkon. Umýt kachličky, stůl i židličky, vymýt truhlíky a připravit je na moje vyklíčená semínka. Rozmarýn, balkonová rajčátka, měsíček, slunečnice a různé balkonovky už doma klíčí a nemůžou se dočkat sluníčka a čerstvé hlíny. V létě tam ráda sedám s mističkou zmrzliny a pozoruji, jak všechno kolem kvete. Jen jednou jsem na lžičce místo zmrzliny málem snědla včelku.

Mějte se jarně

Petulka132

Milá Petulko123, také už se těším, až vyložím muškáty, zatím mám strach, že by mi zmrzly. Ale bohužel, můj balkon je spš jenom na koukání přes sklo. Bydlíme na rušné ulici, takže je skoro nepoužitelný, protože neslyšíte vlastní slovo. Ach ti architekti.

Jak se těšíte na jarní úklid vy, milé ženy-in? To není žádná ironie. Některá z vás třeba uklízí ráda a při úklidu si dokonce odpočinë, nebo si alespoň protáhne tělo. Už se moc těším na další příspěvek. Nemusí být dlouhý, napište klidně i vy, které k tomu dosud nenašly odvahu. Každá z vás má k dnešnímu tématu jistě co říct.

redakce@zena-in.cz

Reklama